TÜ Eesti geenivaramu potentsiaal maailmas toob USA presidendi nõuniku varamu võimalustega tutvuma

12.–14. detsembril viibib Eestis MITi ja Harvard Broad instituudi asutaja ja juht ning USA presidendi Obama teadus- ja tehnoloogia nõunike grupi kaasesimees professor Eric Lander kolleegidega. 12. detsembril pidas ta TÜ Eesti geenivaramus (Riia 23B) avaliku loengu „Genetic Basis of Human Disease: The past and future of genomic medicine“.

Broad instituut on maailma bioloogiateaduse tippkeskus, mis on pühendunud kõige keerulisemate ülesannete lahendamisele bioloogias ja meditsiinis. „Nad ühendavad inimese genoomika uurimise meditsiini rakendustega. Selleks on neil väga suured võimalused, kaasates lisaks Broadi teadlastele parimad uurijad Harvardist ja MITist ning lisaks nelja suure Bostoni haigla meditsiinilise kogemuse ja arengupotentsiaali,“ rääkis TÜ Eesti geenivaramu direktor professor Andres Metspalu.

Metspalu sõnul toob Landeri Tartu ülikooli eelkõige huvi Eesti geenivaramu vastu ning soov tutvuda Eesti e-Tervise võimalustega. „Geenivaramule on see märgilise tähendusega, mis näitab, et meie senine teadus- ja arendustöö on olnud sisukas,” ütles Metspalu.

Professor Eric Lander kuulub ajakirja Time andmetel maailma 100 mõjukama isiku hulka. Lander on üks juhtivamaid ning mõjukamaid genoomika eksperte ning MIT bioloogia professor, kes on oma karjääri pühendanud inimgenoomi uurimisele ja selle rakendustele meditsiinis.

Üheskoos professor Landeriga külastavad Eestit Stacey Gabriel, Anthony Philippakis, Sheila Fisher ja Broad instituudis järeldoktorantuuris viibiv Tartu ülikooli Eesti geenivaramu asedirektor, vanemteadur Tõnu Esko.

Vaata loengut: http://www.uttv.ee/naita?id=21017

Rohkem infot professor Landeri kohta leiab Broad instituudi kodulehelt.

Lisainfo: Annely Allik, Tartu ülikooli Eesti geenivaramu teabejuht, tel: 737 4037, 50 299 70, e-post: annely.allik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja