TÜ Eesti mereinstituudi direktorina jätkab Toomas Saat

Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi teadusnõukogu valis eile, 26. veebruaril järgnevaks viieks aastaks mereinstituudi direktoriks tagasi ihtüoloogia ja kalanduse professor Toomas Saadu.

Toomas Saat on TÜ Eesti mereinstituudi direktor alates aastast 1998. Alates 2004. aastast on Saat Euroopa ihtüoloogiaühingu liige. Tema teadustöö põhisuundadeks on bio- ja keskkonnateadused, ökoloogia, biosüstemaatika ja –füsioloogia, sh alamate selgroogsete oogenees ja viljastamine ning embrüonaalne areng, kalade sigimistsüklid, kalapopulatsioonide ja –koosluste dünaamika.

TÜ Eesti mereinstituut on kaasaegne teadusasutus, mille põhiliseks ülesandeks on Eesti mereuuringute pikkade traditsioonide jätkamine ja valdkonna arendamine nii Eestis kui ka kogu Läänemere regioonis. Tegemist on Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga, mis on regionaalseks sihiseadjaks mitmetes mereuuringute valdkondades.

Mereinstituudi kohta loe lähemalt siit.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja