TÜ EETIKAKESKUS ESITLEB RAAMATUT "SISSEJUHATUS POLIITIKAFILOSOOFIASSE"

Prof Jonathan Wolffi loeng "Disadvantage and Respect" algab kell 12.15 ning raamatuesitlus kell 14.15 Domus Dorpatensises (Ülikooli 7, II korrus). Esitlusel võtab sõna ka TÜ eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop.

"Sissejuhatus poliitikafilosoofiasse" annab hea ülevaate poliitikafilosoofia kesksetest mõistetest ning lihtsas keeles kirjutatud raamatust saavad väärtuslikku mõtlemisainet kõik poliitika- ja filosoofiahuvilised. Raamatut sobib kasutada õpikuna nii ülikoolis kui gümnaasiumis.

Prof Margit Sutropi sõnul on tegemist väga olulise teosega: "Tõlkisime Wolffi raamatu selleks, et paranda Eesti poliitilist kultuuri ja panna inimesi mõtlema riigi ja poliitika moraalsete aluste üle. Oma riigi valitsemises osalemine nõuab teadmisi sellest, kuidas ühiskond toimib."

Raamat on TÜ eetikakeskuse väljaanne, tõlkija Tiiu Hallap, toimetaja Triin Kaalep, kirjastaja Tartu Ülikooli kirjastus ning toetaja Volkswagen Stiftung Saksamaalt. Esitlusel on võimalik teost osta kirjastuse hinnaga ning saada ka autogrammi.

Jonathan Wolff (sünd. 1959) on Londoni Ülikooli Kolledži (UCL) professor ja filosoofiaosakonna juhataja. Ta on Briti filosoofiaühingu sekretär, Aristotelese ühingu ausekretär, Nuffieldi bioeetika nõukogu loomkatsete töörühma liige. Wolff on Routledge’i kirjastuse filosoofiakäsiraamatute sarja üks toimetajaid. Tema uurimisvaldkonnad on poliitikafilosoofia, eetika ja Marxi filosoofia.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist