TÜ ettevõtluse õppetool viib noorteprogrammi ENTRUM jaoks läbi tagasiside uuringu

Viie hooaja jooksul on ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM Eestile ringi peale teinud. Projektis on osalenud pea 3000 koolinoort, kes on ellu toonud üle 650 idee. 3.–20. märtsini viib SA Entrum Tartu ülikooli ettevõtluse õppetooliga noorte seas läbi tagasiside uuringu, et anda hinnang ENTRUM-i eesmärkide täitumisele ja õppemetoodikale.

„Oleme andnud endast parima, et jõuda kõikide Eesti koolinoorteni sõltumata nende päritolust, sotsiaalsest ja etnilisest taustast ning emakeelest. Koostöös Eesti tuntud ettevõtjate, sportlaste ja kultuuritegelastega nagu Click and Grow ja Mattias Lepp, Heiki Nabi, Gerd Kanter, Vladimir Funtikov, Tanel Padar, Mart Noorma ja paljud teised oleme innustanud ja julgustanud noori oma elu ise juhtima. Nüüd on aeg saada tagasisidet, et anda hinnang ENTRUM-i viieaastase tegevuse missiooni täitumisele ja õppemetoodika valikule,“ sõnas SA Entrum tegevjuht Darja Saar.

Tartu ülikooli ettevõtluse õppetooli lektori ja uuringu eestvedaja Marge Täksi sõnul rõhutatakse üha enam vajadust arendada koolinoorte algatusvõimet ja ettevõtlikkust.

„Samal ajal on meil vähe teaduspõhist informatsiooni selle kohta, milliste pädevuste arendamist soodustab õppimine läbi praktiliste tegevuste ja millist tuge vajavad koolinoored ettevõtlusmentoritelt kõige enam. Arvestades programmi ENTRUM olemust, loodame saada läbiviidava uuringu andmetest olulist teavet programmi mõju kohta ja uusi teadmisi, kuidas rakendada ettevõtlusõpet üldhariduskoolides,“ rääkis Täks.

Koostöös Tartu ülikooli majandusteaduskonnaga noorte seas läbiviidava tagasiside uuringu põhjal tehakse laiemad üldistusi ENTRUMi ettevõtliku mõtteviisi kujundamise nelja sammu metoodika tulemuslikkuse ja üldhariduskoolides kasutuselevõtu võimaluste kohta.

ENTRUM on esimene Eestis väljatöötatud koolinoorte ettevõtlikkuse kujundamise programm, mille aluseks on 2010. aastal Eesti kaubandus-tööstuskoja, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, EAS-i, haridus- ja teadusministeeriumi ning riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse poolt allkirjastatud riiklik ettevõtlusõppe edendamise kava „Olen ettevõtlik!“.

Uuringuküsimustiku juurde pääseb SIIT.

Lisainfo: Marge Täks, TÜ ettevõtluse õppetooli lektor, uuringu eestvedaja, tel: 5160299, e-post: marge.taks@ut.ee;
Aneth Rosen, SA Entrum kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, tel: 59 191 805, e-post: aneth.rosen@entrum.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja