TÜ Euroopa kolledži direktoriks valiti tagasi Kristiina Tõnnisson

Tartu ülikooli senat valis oma 20. detsembri istungil teiseks ametiajaks tagasi senise Euroopa kolledži direktori Kristiina Tõnnissoni. Uue ametiaja prioriteedina näeb Tõnnisson aktiivõppe osakaalu suurendamist ning sotsiaalteadusliku rakendusuuringute keskuse RAKE välispartnerite võrgustiku suurendamist.

„Mulle meeldib Tartu ülikool, Euroopa kolledži idee ja meeskond,“ rääkis Kristiina Tõnnisson põhjustest, mis ajendasid teda tagasi kandideerima.  „Hetkel on kõrghariduses väga põnevad ajad ning väljakutsed. Mitmed huvitavad ideed ja arengud on pooleli ning võimalusel tahan neisse ka ise panustada,“ lisas ta.

Euroopa kolledži lähiaastate prioriteedina näeb Tõnnisson õppekavadega seoses aktiivõppe osakaalu tõstmist ning panustamist tudengite sotsiaalsete ja praktiliste oskuste suurendamisele läbi õppetöö. „Samuti on meil mitmeid ideid, kuidas siduda omavahel õpe ja meie majas tehtavad sotsiaalteaduslikud rakenduslikud uuringud. Seoses Horizon2020 on meil plaan tugevdada RAKE välispartnerite võrgustikku ning olla aktiivsemalt esindatud ka Eestist väljaspool. Oleme juba nüüd aktiivselt kaasa aitamas Eesti EL eesistumisele aastal 2018, kuid mitmed plaanid ja ideed ootavad veel oma aega,“ rääkis Tõnnisson.

Direktori valimiseks moodustatud ekspertkomisjoni hinnangul on Tõnnissoni tugevuseks tema arvestatava juhtimiskogemuse, sh akadeemiliste üksuste juhtimise kogemuse, samuti osalemise aktiivselt Eesti ja rahvusvaheliste teadusorganisatsioonide töös. Kõrgelt hinnatakse ka tema õppe- ja teadustöö kogemust, sh viimastel aastatel on ta olnud edukas magistriõppe tudengite lõputööde juhendajana.

Ekspertkomisjon toob esile Kristiina Tõnnissoni saavutatud senised head tulemused Euroopa kolledži arendamisel. Tema juhtimisel on kolledž jõudnud heasse finantsseisu ning ta on suutnud luua häid koostöösuhteid nii ülikooli sees kui väliste partneritega.

Tõnnisson jätkab kolledži juhi ametis pärast töölepingu uuendamist Tartu ülikooliga.

Kristiina Tõnnisson on sündinud 1976. aastal. Pärast New Yorki ülikoolist magistrikraadi omandamist avaliku sektori organisatsioonide juhtimises kaitses ta 2006. aastal doktorikraadi Tartu ülikoolis avalikus halduses ja sotsiaalpoliitikas. 2008. aastast töötab Tõnnisson Euroopa kolledžis, täites nii asedirektori ametipositsiooni õppetöö alal kui 2009. aastast Euroopa kolledži direktori ametikohta. Enne seda on ta töötanud erinevates organisatsioonides nii era, avalikus kui kolmandas sektoris nii Eestis kui USAs. Tema uurimisvaldkondadeks on haldusjuhtimine noortes demokraatiates, kolmas sektor ning avalikud organisatsioonid laiemalt. Tõnnisson kuulub mitme erialaliidu nõukogusse ja/või juhatusse, sh on ta SA kodanikuühiskonna sihtkapitali nõukogu esinaine ja Eesti esindaja üle-euroopalises teadusorganisatsioonis COST.

Lisainfo: Kristiina Tõnnisson, Euroopa kolledži direktor, tel: 737 6372, 5554 4312, e-post: kristiina.tonnisson@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja