TÜ Euroopa Kolledži tudengid mängivad täna Tallinnas läbi EL-i Nõukogu tööprotsessi

Täna kell 10 algab Tallinnas Euroopa Liidu majas Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži korraldatud simulatsioon, milles kolledži magistrandid mängivad läbi Euroopa Liidu Nõukogu ettevalmistava, COREPER tasandi istungi.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40108","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Terve päeva vältava rollimängu jaoks on igale magistrandile jagatud lähteülesanne Euroopa Liidu Nõukogu ettevalmistava kohtumise materjalidega. Igal osalejal tuleb esindada ühe EL-i liikmesriigi positsioone ning neid kaitsta.

"Euroopa Liidu õppimine on nagu iga teise eriala omandamine – mõõdukas mahus praktikat, diskussioone ja näitlikustamist aitab kaasa, et lõpetajad on peale kraadi omandamist teadmiste rakendamisel edukad," selgitas mängu korraldamise tausta Euroopa õpingute magistriprogrammi projektijuht Ulrika Hurt.

Simulatsioon toimub kolledži kahe magistriprogrammi ühise ainekursuse "EL institutsioonid ja poliitika kujundamise protsess" raames ning annab magistrandidele osa aine läbimiseks vajaminevatest punktidest. Mäng kestab kuni kella kuueni. Ürituse lõunapaus on kell 13:15–14:15. Sel ajal on võimalik intervjueerida simulatsiooni korraldajaid ning läbiviijaid.

Ürituse töökeeleks on inglise keel ning sellest võtab osa 20 Euroopa Liitu õppivat magistritudengit. Simulatsioonides osalemisest huvitatud peaksid võtma ühendust Euroopa Kolledži magistriprogrammi projektijuhi Ulrika Hurdiga. Simulatsiooni viib läbi Juhan Lepassaar.

Lisainfo: Ulrika Hurt, Euroopa Õpingute magistriprogrammi projektijuht, tel +372 52 14 251, e-post: ulrika.hurt@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja