TÜ füüsika instituudi hoone arhitektid said arhitektuuripreemia

Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital andis välja preemiad viies erinevas kategoorias. Aastapreemia pälvisid Kadarik Tüür arhitektid Tartu ülikooli füüsika instituudi hoone, Tondiraba jäähalli ja Viljandi laululava eest.

Arhitekt Ott Kadarik rääkis Postimehele, et Tartu ülikooli Physicum Maarjamõisa väljal on väga pragmaatiline hoone. "See on meie praktikas üks kõige rohkem pärast konkurssi muutunud maja. Kogesime omal nahal, kuidas teadusasutusi rahastatakse. Seal tõusis dilemma – kas on ikka tarvis hakata inimestega piike murdma, et teha ennast välja elades kunsti või kuulata mõistuse häält ja kohaneda oludega ning luua selline "töötav masin", kus saab kõige kaasaegsema tehnoloogiaga füüsikat teha, mis antud raha eest üldse saab. Kindlasti võiks hoones mõne pisiasjaga norida, aga olen lõpptulemusega rahul."

Eesti sisearhitektide liidu, Eesti maastikuarhitektide liidu, Eesti arhitektide liidu ja Eesti kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid selgusid Tallinnas Kultuurikatla Katelde saalis 4. detsembril 2015.

Rohkem fotosid ja infot projekti kohta leiad Kadarik Tüür arhitektide kodulehelt.

Fotod: Kaido Haagen.

Virge Tamme