TÜ HARIDUSTEADUSKONNA DEKAANI AMETISSE ASUB KATRI RAIK

Katri Raik võtab uue ameti vastu ootusrikkalt: "Õpetajakoolituse arendamine on rahvusülikoolis väga oluline. Ühelt poolt on vaja selles valdkonnas parandada ülikoolisisest koostööd eri allüksuste vahel, teisalt tuleb jälgida, et õpetajate erialane ainetundmine ja pedagoogiline ettevalmistus oleksid tasakaalus, et õpetajakoolitus tervikuna areneks".

TÜ rektor prof Jaak Aaviksoo põhjendab uue dekaani valikut järgmiselt: "Katri Raik on ülikooli Narva kolledžit juhtinud tulemuslikult ja sihikindlalt, kolledž on arenenud üheks kõige arvestatavamaks õppeasutuseks kogu Kirde-Eesti regioonis. Usun, et Katri Raik suudab oma kogemuste ja teadmistega edukalt edasi arendada ka õpetajakoolitust ja haridusteaduskonna tegevust ülikoolis".
Jaak Aaviksoo sõnul on haridusteaduskonna asutajadekaan prof Toomas Tenno teinud ära suure töö ülikooli noorima teaduskonna kujundamisel Eesti juhtivaks keskuseks nii õpetajakoolituse kui ka kogu ühiskonna haridusvaldkonna arendamisel.

Prof Toomas Tenno hindab teaduskonna arengus enim seda, et haridusteaduskonna arengukava 2001-2005 on täidetud. Teisisõnu on loodud kõik kavandatud struktuuriüksused ja nende väljaarendamiseks on kaasatud võimekad inimesed nii Eestist kui välisülikoolidest. Koostöös Oslo Ülikooli Haridusuuringute instituudiga on välja töötatud õppekava ülikooli õppejõududele ja doktorantidele kõrgkooli pedagoogika alal. Teaduskonna professoriteks on valitud Eve Kikas ja Aaro Toomela, mis on kaasa aidanud teadusliku uurimistöö ja doktoriõppe efektiivsuse tõusule. Hea meel on ka selle üle, et Tartu Õpetajate Seminarist on kujunenud alus- ja alghariduse õpetajaid koolitav akadeemiline struktuuriüksus ning et haridusteaduskonnas on loodud edukalt toimiv õpetajate täienduskoolitustalitus.

Ülikooli haridusteaduskond loodi 2001. aastal. Teaduskonna põhiülesanne on pedagoogilise kõrghariduse andmine, õpetajate täienduskoolituse korraldamine, õppe-, teadus- ja arendustöö läbiviimine pedagoogika ja eripedagoogika alal ning haridusega seotud ühiskonnale vajalike teenuste osutamine.

Katri Raik jätkab ühtlasi TÜ Narva kolledži direktorina kuni uue direktori ametisse asumiseni. Katri Raik on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo osakonna 1991. aastal. 1999. aastal sai ta samas magistrikraadi ning 2004. aastal doktorikraadi TÜ filosoofiateaduskonnas.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht