TÜ infotehnoloogid arutlevad konverentsil IT-alase kõrghariduse väljavaadete üle

Foorumi peakorraldaja, TÜ tarkvaratehnika professori Marlon Dumase sõnul on arutelu eesmärk analüüsida kõrgharitud infotehnoloogia spetsialistide puuduse põhjusi Eestis ning kuidas firmad ning õppeasutused saaksid selle probleemi lahendamisele koostööd tehes kaasa aidata. "Muuhulgas otsitakse vastuseid küsimustele, kas IT-alast kõrgharidust pakkuvad kõrgkoolid ikka suudavad vajalike oskustega spetsialiste koolitada ning millele tuleks vastava hariduse andmisel eriti rõhku panna," ütles Dumas.

Arutelus osalevad veel professor Eero Vainikko ning professor Jaak Vilo Tartu Ülikoolist, Sten Tamkivi (Skype) ja Jüri Kaljundi (Nagi). Ettekandega esineb ka Aivo Adamson Hansapangast, kes räägib Hansapanga toetatavast tarkvaratehnoloogia professuurist Tartu Ülikoolis.

Foorumi töökeel on inglise keel ja see toimub Tallinnas, hotellis Olümpia 24. aprillil algusega kell 16. Arutelu lõpetab pidulik õhtusöök.

Lisainfo: TÜ arvutiteaduse instituudi projektijuht Kairit Ahman, tel 737 5425

Anneli Maaring