TÜ juuratudengid jõudsid Euroopa õiguse harjutuskohtus veerandfinaali

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna esindus jõudis Šveitsis Lucern’is toimunud Euroopa õiguse harjutuskohtu regionaalfinaalis kolmandale kohale. Võistkonna liige Viktor Nikonov pälvis parima kohtujuristi tiitli.

TÜ õigusteaduskonna esindus koosseisus Maria Pihlak, Anu-Maria Kütimaa, Kärt Pormeister ja Viktor Nikonov läbisid edukalt 2011/2012. aasta Euroopa õiguse harjutuskohtu (European Law Moot Court – ELMC) võistlusel kirjaliku vooru ja osalesid võistluse Šveitsis, Lucerne’s toimunud regionaalfinaalis, kus jõudsid nelja parima sekka. Viktor Nikonov tunnistati parimaks kohtujuristiks.

Enam kui 80 osalejaga kirjalikust voorust pääsesid suulisele võistlusele Lucerne'i edasi 12 ülikooli, nende seas mitmed maailma tippülikoolid nagu Kings College, Freier Universität Berlin, Hannover Universität, Helsinkin Yliopisto, College of Europe jt. Tartu Ülikooli võistkond edestas neid kõiki - alla tuli vanduda vaid tuntud Euroopa õiguse keskustele, Leuveni ja Maastrichti ülikoolile.

Võistkonna üks juhendaja, dotsent Carri Ginter ütles, et TÜ võistkond tegi veerandfinaali jõudes ülihead tööd, sest tegemist on mainekaima Euroopa õigusele pühendatud võistlusega maailmas. "Kõige silmapaistvam saavutus on aga parima kohtujuristi tiitel, mille pälvis Viktor Nikonov ja mis viib ta otse lõppvõistlusele. Tõestasime, et Tartu Ülikooli õigusteaduskond on võimeline võistlema EL õiguses maailma tippkeskustega. Võistluse üheksa kohtunikku olid kõik EL õiguse valdkonna tipptegijad," sõnas Ginter ja lisas, et ettevalmistused aprillis Euroopa Liidu kohtus toimuvaks finaaliks juba käivad.

TÜ võistkonna liikme Kärt Pormeistri hinnangul on võistluse näol tegemist intensiivseima EL õiguse õppevormiga, mille läbimiseks tuleb omandada oskus vabalt orienteeruda Euroopa Liidu õiguse rägastikus läbi üüratu kohtupraktika. "Seejuures nõuab suuline voor avatud esinemist ja omandatud teadmiste mängleva kergusega kasutamist.“

Võistkonda juhendas TÜ EL õiguse dotsent  Carri Ginter koos lektor René Värki ja Merike Saarmanniga õiguskantsleri kantseleist. Ettevalmistamisel olid toeks ka Harju maakohtu kohtunikud Kai Härmand ja Meeli Kaur.

ELMC võistlus toimus sel aastal juba 24. korda. Igast neljast regionaalfinaalist valitakse välja üks võistkond, kes pääseb Luksemburgis Euroopa Liidu kohtu juures toimuvasse finaali.

Rohkem infot: www.elmc.org

Lisainfo: Carri Ginter, TÜ Euroopa õiguse dotsent, tel 640 0914, carri.ginter@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja