TÜ kasutas eelmise struktuuritoetuste perioodi vahendeid maksimaalselt

Maikuu seisuga oli meetme 1.1 rahuldatud taotluste arv 199. Nendest 46 olid Tartu Ülikooli taotlused ning veel üheteistkümnes oli ülikool partneriks. Projektide väljundiks olid eelkõige doktorikoolid ning välisõppejõudude toomine Eestisse.

"Selliseid meetmeid võiks veel olla," kommenteeris TÜ Füüsika Instituudi direktor Marco Kirm, kes oli üheks taotlejaks mitmes projektis. "See oli väga hea võimalus saada siia inimesi välismaalt ja Tartu Ülikoolile on suuremat rahvusvahelistumist väga vaja. Näiteks meie materjaliteaduse, optika ja nanotehnoloogiga seotud kolme projekti raames jagasid oma teadmisi kokku kuus inimest ja kolm neist jätkab õppejõu ning teadlase tööd ülikoolis edasi," rääkis Kirm.

Meetme 1.1 projekte toetati eelmisel struktuuritoetuste perioodil (2004–2006) summas 780 519 488 krooni – Tartu Ülikool on projektide raames koos omafinantseeringutega ära kasutanud 201 034 147,27 krooni, mis tähendab, et lõpetatud projektide eelarve täitmise protsendiks kujunes ca 96%.

Tartu Ülikooli kiidab ka Innove struktuuritoetuste üksuse juhataja Katri Targama, kelle hinnangul oli edu põhjuseks toetuse saajate ja rakendusüksuste järjest paranenud koostöö, mille tulemusena sai perioodi lõpufaasis projektide tegevuskavasid veelgi täiendada ja tõsta projektide tulemuslikkust. "Tartu Ülikooli saab selle koostöö valguses ainult positiivselt tunnustada!" ütles Targama.

TÜ teadus- ja arendusosakonna juhataja Indrek Otsa sõnul teeb Tartu Ülikool kõik endast oleneva, et kasutada maksimaalselt ka struktuurifondide praeguse perioodi vahendeid.

Lisainfo: Anne Tenno, struktuurivahendite spetsialist, 737 5617, anne.tenno@ut.ee
Marco Kirm, TÜ Füüsika Instituudi direktor, tel 737 4601, marco.kirm@ut.ee

Karin Volmer