TÜ keemia instituudi mõõtemääramatuse veebikursuse vastu on huvi 70 riigist

Esmaspäeval, 2. märtsil 2015 alustas teist korda TÜ mõõtemääramatuse teemaline veebikursus „Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analysis“, mis toimub MOOCi ehk suuremahulise avatud veebikursuse (Massive Online Open Course) vormis.

Sel aastal on kursus populaarsemgi kui 2014. aastal: 70 riigist on registreerunud üle 400 osaleja. Esindatud on riigid Jamaicast Malaisiani ja Zimbabwest Soomeni.

2014. aasta kursusel osales 270 kursuslast 40 riigist. Kaardil on näidatud riigid, kust osalejad pärit on. Nagu ka 2014. aastal, on suurem osa kursuslastest analüütilise keemia laborite töötajad, mis taas tõestab, et analüütilise keemia valdkonnas on jätkuvalt vaja mõõtemääramatuse teemalisi koolitusi.

Kõik kursuse materjalid on kättesaadavad veebilehel https://sisu.ut.ee/measurement/uncertainty.

Materjalide hulgas on videod, skeemid, arvutusfailid ja arvukalt enesehindamisteste (sh täiemahulised mõõtemääramatuse arvutamise ülesanded). Kursuse läbimiseks tuleb osalejatel sooritada kuus hindelist testi ja saada tulemuseks üle 50%.

Teste saavad teha registreeritud osalejad Moodle’i e-õppe platvormi kaudu. Kursuse edukalt läbinud osalejad saavad Tartu ülikooli tunnistuse.

Järgmine mõõtemääramatuse veebikursus on plaanis korraldada kevadel 2016.

Lisainfo: Ivo Leito, TÜ analüütilise keemia professor, rakendusliku mõõteteaduse õppekava programmijuht, tel: 518 4176, e-post: ivo.leito@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja