TÜ muuseume külastas laupäeval üle 7000 inimese

Möödunud laupäeval üle Eesti toimunud rahvusvaheline muuseumiöö tõi Tartu Ülikooli muuseumidesse vihmasele ilmale vaatamata kõigi aegade rekordarvu külastajaid.

TÜ kunstimuuseumi koos kartseritega külastas 1330 inimest ning TÜ loodusmuuseumi 1500 külastajat. Toomemäel käis samuti tuhandeid inimesi: tähetorni külastas 1530, anatoomikumi 1050, ülikooli ajaloo muuseumi väisas 1090 ja toomkiriku torne 650 inimest.

Tänavusel Euroopa kultuuripealinna aastal valitud tunnuslause „Öös on aardeid” kohaselt oli sel õhtul ka ülikooli muuseumides väljas ülikoolile kuuluvad aarded: kartser, Eduard Viiralti surimask ja -lina, Gustav II Adolfi monumendist säilinud detailid (kannused), meteoriiditükid jt hindamatud esemed.

Muuseumides toimusid põnevad programmid ja üritused: loodusmuuseumis tutvustati madusid, ööloomi ja meteoriite; ajaloo muuseumis toimus populaarne „Aarete jaht“, krambambuli valmistamise töötuba, Elleri muusikakooli kontserdid ning näha sai Tartu linna aardeid: esinesid Mart Kivastik, Ain Mäesalu ja Jüri Lumiste.

Muuseumiöö toimus üle-eestiliselt kolmandat korda ning oma uksed avas üle 150 mäluasutuse. Kokku käis muuseumiööl üle 65 000 inimese.

Muuseumiöö kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, selle eestvedajad on Eesti Muuseumiühing koostöös muuseumidega, toetajad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja ICOM Eesti Rahvuskomitee.

Lisainfo: Mariann Raisma, TÜ ajaloo muuseumi direktor, tel 737 5675, 522 1702, mariann.raisma@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja