TÜ naiskoor esineb koos Robert Plantiga Positivusel

18. juulil kell 22.00 esineb Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor koos selleaastase Postivuse peaesineja Robert Plantiga Läti suurimal rokifestivalil. Koos tuleb esitamisele Veljo Tormise "Raua needmine" ja kolm laulu Led Zeppelini kullavaramust.

Võimalus koostööks Robert Planti ja tema saatebändi Sensational Space Shiftersiga sündis tänu bändi initsiatiivile. Nimelt otsis Robert Plant kui Veljo Tormise muusika suur austaja sobivat partnerit Eestist, kellega koos esitada Tormise "Raua needmist" Baltimaade tuntuimal rokifestivalil Positivus. Kuna TÜ naiskoor repertuaari kesksel kohal on hetkel just "Raua needmine", siis võeti koori dirigendi Triin Kochiga ühendust.

"Otsus koostööks sündis kohe, niivõrd ägedale pakkumisele ei saa ju kuidagi "ei" öelda!" kommenteeris Koch koostöö tagamaid. Samas nentis Koch, et võetud vastutus on suur ning nõuab koorilt pingsat harjutusperioodi.

Robert Plant on  Suurbritannia laulja, tuntud eelkõige Led Zeppelini vokalistina. Pärast Led Zeppelini laialiminekut 1980. aastal on Robert Plant tegutsenud sooloartistina. Album "Raising Sand" (2007) album võitis 2009. aastal Grammy auhinna.

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor on alates 1945. aastast pidevalt tegutsev kontsertkoor, mille peadirigent ja kunstiline juht on 2005. aasta sügisest Triin Koch. Oma 70 tegutsemisaasta jooksul on koor edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel ja kodumaistel koorikonkurssidel ning salvestanud suure hulga Eesti koorimuusikat.

Järgmine võimalus kuulata naiskoori esitamas Tormise "Raua needmist" on 12. aprillil 2015 kell 16 Tallinna Telliskivi Loomelinnaku rohelises saalis.

Lisainfo: Maarja Ülper, TÜ akadeemiline naiskoor, tel: 52 579 06, e-post: maarja.ylper@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja