TÜ Narva Kolledž peab X rahvusvahelise üliõpilaste teaduskonverentsi

16.–18. aprillil toimub Tartu Ülikooli Narva Kolledžis kümnes üliõpilaste teaduskonverents, mille keskseks teemaks on aktuaalsed küsimused tänapäeva hariduses.

Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilaste teaduskonverentsi traditsioon sai alguse 2001 a. Algusaastatel osalesid konverentsil ainult kolledži üliõpilased. Alates 2005. a. osalevad üliõpilased ka teistest Eesti ja välismaa ülikoolidest. Erinevatel aastatel on esinenud ettekannetega üliõpilased Venemaa, Soome, Bulgaaria, Läti, Poola, Saksamaa jt. riikide ülikoolidest.

Konverentsi teemad:
•Koolieelse hariduse probleemid
•Haridus multikultuurilises ühiskonnas
•Pedagoogika: teooria ja praktika
•Noorsootöö – võimalused ja kitsaskohad
•Õppeainete õpetamise metoodika koolis
•Kaasaegne teadus ja õppeainete õpetamine koolis
•Võõrkeelte õpetamise probleemid
•Kaasaegse lingvistika probleemid (keelekontaktid, semantika ja pragmaatika)
•Kirjandusteaduse ja folkloristika küsimused
•Tänapäeva ajaloo ja ühiskonnateaduse küsimused
•Kohaliku omavalitsuse korraldus: strateegiline planeerimine ja juhtimine
•Kohaliku omavalitsuse töö tulevikus
•Mitmekeelsus ja multikultuurilisus tänapäeva ühiskonnas

Konverentsi töökeelteks on eesti, vene ja inglise keel. Ettekande aeg on 15 minutit.Konverents avataksereedel, 16. aprillil kell 10.

Konverentsi kavaga saab tutvuda kolledži kodulehel http://www.narva.ut.ee/774429

Lisainfo:
Jelena Nõmm, Tartu Ülikooli Narva Kolledži kultuuridevahelise kommunikatsiooni dotsent, tel 356 0698, e-mail jelena.nomm@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja