TÜ Narva kolledži direktor Katri Raik valiti aasta naiseks

Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsioon valis aasta naiseks Tartu ülikooli Narva kolledži direktori Katri Raigi.

Narva kolledži rajamine lõi Narvale uue märgi, ütleb aasta naine 2013 Katri Raik ERR vahendusel. Ta arvab, et tema järgmine eesmärk on Narva tutvustamine turismimagnetina Venemaa jaoks. "Ida-Virumaal käib aastas 300 000 turisti, ma arvan, et on täiesti võimalik, et paari aasta pärast oleks see arv üks miljon. Turismisektori arendamine Narvas, koostöö arendamine turismi valdkonnas Narvas võiks olla minu järgmine ülesanne," sõnas Raik.

Kolmandat korda kuulutati välja ka aasta noor naisettevõtja, kelleks sai noorteprogrammi Entrum juht Darja Saar. Ta arvab samuti, et Ida-Virumaa on piirkond, mille potentsiaal on seni tuulde lastud. Ta lõi 2010. aastal Eesti Energia toel SA Entrum, mis on koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm.

"Ma olen 33 ja julgen väita, et minuvanused inimesed tegelikult väga tahavadki Ida-Viru arengusse panustada ja on selle poolt, et sellel piirkonnal läheks hästi," kinnitas Saar.

Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsioon kuulub rahvusvahelisse äri- ja ametinaiste organisatsiooni, mis on ainuke naiste majanduslike õiguste eest seisev organisatsioon maailmas.

Vaata uudist üleandmistseremooniast ERR uudisteportaalist.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja