TÜ nõukogu valis kaks professorit

Tartu Ülikooli nõukogu valis oma 24. septembri istungil kultuuriteaduste professoriks Kristin Kuutma ja andmeturbe professoriks Dominique Unruhi.

Kristin Kuutma on sündinud 1959. aastal Tallinnas. 1982. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli inglise keele ja kirjanduse erialal. 1998. aastal omandas Tartu Ülikoolis magistrikraadi. USA-s Seattle’s Washingtoni ülikoolis kaitses Kuutma 1999. aastal magistrikraadi ning 2002. aastal doktorikraadi. Tartu Ülikoolis on Kristin Kuutma töötanud alates 2003. aastast, alates aastast 2005 kultuuriteaduste erakorralise professori ning etnoloogia vanemteadurina. Tema peamised uurimisvaldkonnad on folkloristika ja etnoloogia seosed kultuuriantropoloogia ja kaasaegsete kultuuriteooriatega; refleksiivne kultuurikriitika ja etnograafiline kirjeldus; kultuuriloolised sümbolid ja nende kujunemine ajaloolises kontekstis jne. Ta on avaldanud 90 teaduslikku publikatsiooni, neist 17 artiklit rahvusvahelise levikuga väljaannetes.

Dominique Unruh on sündinud 1979. aastal Saksamaal Hannoveris. 2003. aastal lõpetas ta Saarlandi ülikooli Saarbrückenis arvutiteaduse erialal ning kaitses 2006. aastal Karlsruhe ülikoolis samal erialal ka doktorikraadi. 2008. aastast töötab Unruh Saarlandi ülikoolis järelkasvurühma, oivaklastri "Multimodal Computing and Interaction" ning krüptograafiliste protokollide uurimisrühma juhina. Tema peamised uurimisteemad andmeturbe valdkonnas on turvamudelid, modulaarsed disainimeetodid, täiendava infrastruktuuri kasutamine, arvutuslik korrektsus, krüptograafiliste tõestuste verifitseerimine, keelepõhine verifitseerimine jne. Unruhi sulest on ilmunud 26 teaduslikku publikatsiooni, neist kuus rahvusvahelise levikuga ajakirjades.

Lisainfo:
Ivar-Igor Saarniit, TÜ akadeemiline sekretär, tel 737 5605