TÜ NÕUKOGU VALIS ÜLIKOOLI RAAMATUKOGU DIREKTORIKS DOTS MARTIN HALLIKU

Tartu Ülikooli Raamatukogu direktori ametikohale kandideerisid raamatukogu senine teenindusdirektor ja direktori kt Mare-Nelli Ilus, raamatukogu üld- ja arendusosakonna juhataja Tiina Kuusik, ülikooli sotsiaalteaduskonna raamatukogu juhataja Toivo Aavik, ülikooli kirjanduse ja rahvaluule osakonna ajaloolise ja võrdleva rahvaluule erakorraline prof Jyrgen Beyer ning ülikooli ajaloo osakonna dotsent Martin Hallik.

Martin Hallik on sündinud 1975. aastal Pärnus. Ta lõpetas 1997. aastal Tartu Ülikooli ajaloo erialal cum laude, 1999. aastal kaitses ta samas magistrikraadi cum laude. 2001. aastal pälvis ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi ajaloo erialal.
Martin Hallik on töötanud ülikooli filosoofiateaduskonna prodekaanina viis aastat, praegu on ta järeldoktorantuuris Uppsalas Rootsis.
Martin Halliku peamised uurimisvaldkonnad on orientalistika areng 19. ja 20. sajandil, poliitiline ajalugu pärast II maailmasõda ning Eesti ja eestlaste kontaktid Aasia piirkonnaga.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht