TÜ õigusteaduskond analüüsib põhiõiguste tagamist

Justiitsministeerium tellis Tartu ülikooli õigusteaduskonnalt analüüsi põhiõiguste tagamisest ja eeluurimise kiirusest kriminaalmenetluses ning kohaliku omavalitsuse ja riigihalduse reformi läbiviimiseks.

Kriminaalmenetluse seadustiku analüüsi eesmärkideks on selgitada välja, kas isikute põhiõigused on kriminaalmenetlusseadustikus tagatud piisaval määral, et täita põhiseaduse ja Euroopa Inimõiguste Konventsiooni nõuded ning millised on võimalused eeluurimise kiirendamiseks kriminaalmenetluses.

Kohaliku omavalitsuse reformi ja riigihalduse reformi toetava analüüsi tulemusena esitatakse konkreetsed riigiõiguslikult ja haldusteaduslikult põhistatud poliitikasoovitused asjaomastele ministeeriumidele.

Lisainfo:

Jaan Ginter, Tartu ülikooli kriminoloogia professor tel: 5164273, e-post jaan.ginter@ut.ee;
Ülle Madise, Tartu ülikooli riigiõiguse professor, e-post: ylle.madise@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja