TÜ olümpiaadiaasta saab hoo sisse

2011.–2012. õppeaastal on kooliõpilastel võimalus oma parimad teadmised ja oskused proovile panna 20 aineolümpiaadil, millest Tartu Ülikooli korraldada on 16. Suurem osa piirkonna- ja eelvoorudest on praeguseks läbi ning tõenäoliselt ulatub neis osalenute arv 10 000 ligi.

Esimestena astusid tulle noored informaatikud ja muusikud - 18. veebruaril toimus informaatikaolümpiaadi lõppvoor Tartus ning muusikaõpetuse olümpiaadi lõppvoor Tallinnas.

Informaatikaolümpiaadi tulemuste kohta saab lugeda siit.

Edukamatel õpilastel on võimalus esindada Eestit rahvusvahelisel tasemel. Aprillist detsembrini toimub üle maailma 15 rahvusvahelist olümpiaadi ja võistlust 10 valdkonnas: bioloogias, geograafias, loodusteadustes, füüsikas, astronoomias, keemias, matemaatikas, lingvistikas, informaatikas ja filosoofias.

Eesti võistkondade koosseisud selguvad aineolümpiaadidel ning treeninglaagrites ja valikvõistlustel saavutatud tulemuste põhjal.

Sel aastal toimub 43. rahvusvaheline füüsikaolümpiaad (IPhO 2012) 15.-24. juulini esmakordselt Eestis. Osalema oodatakse 5-liikmelisi võistkondi ja nende juhendajaid üle kogu maailma.

2011. aastal saavutasid Eesti õpilased rahvusvahelistel olümpiaadidel suurepäraseid tulemusi, tuues koju 5 kuld-, 10 hõbe- ja 22 pronksmedalit.

Tartu Ülikoolis toimuvate olümpiaadide lõppvoorude ajakava:

2.-3. märts - inglise ja saksa keel
3.-4. märts – gümnaasiumiastme bioloogia
5.-6. märts – vene keel
10.-11. märts – emakeel ja füüsika
16.-17. märts – usundiõpetus (koostöös Teaduse ja Religiooni Kolleegiumi ja Eesti Religiooniõpetajate Liiduga)
26.-27. märts – eesti keel võõrkeelena
30.-31. märts – keemia
5.-8. aprill – filosoofia
14.-15. aprill – matemaatika
13. aprill – soome keel (koostöös Soome Instituudiga)
21.-22. aprill – lingvistika
6. mai – loodusteadused

Hooaja lõpetavad 11.-13. mail Otepääl toimuv geograafia- ning 18.-20. mail Kirnas läbiviidav põhikooliastme bioloogiaolümpiaad.

Eesti olümpiaadide korraldamist ning meie õpilaste osalemist rahvusvahelistel võistlustel koordineerib TÜ teaduskool ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Teaduskool tänab: Tartu Ülikool, Swedbank, kirjastus Avita, Keskkonnainvesteeringute Keskus, MTÜ Loodusajakiri, Silmet, Eesti Gaas, maakondade ja linnade haridusametid ja -osakonnad, õpetajad, õpilased jpt.

Lisainfo: Ene Örd, TÜ teaduskooli projektijuht, tel 737 5580, ene.ord [ät] ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja