TÜ õppekorralduseeskirja tehti üliõpilassõbralikud muudatused

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41051","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]24. aprillil kinnitas TÜ nõukogu õppekorralduseeskirja muudatused, mis muudavad õppetöö senisest paindlikumaks ning toetavad õpinguid välismaal.

Üks suurimaid muudatusi õppekorralduses on seotud akadeemilise puhkusega. Uuest õppeaastast kehtima hakkav õppekorralduseeskiri lubab õppetöös osaleda ka akadeemilisel puhkusel viibides, mis ühelt poolt muudab lihtsamaks töötavate tudengite kooli- ja töökohustuste sidumise ning teisalt soodustab õpinguid välismaal. Uuendused võimaldavad pikendada ka magistriõpinguid senise 6 kuu asemel 12 kuu võrra, mis omakorda soodustab rahvusvahelise õpikogemuse omandamist.

"Muudatused saidki alguse sellest, et me tahtsime suurendada oma tudengite mobiilsust, mis on viimaste aastatega vähenema hakanud. Paljud meie üliõpilased toovad põhjenduseks just maha jäämise õppetöös," selgitas muudatuste põhjuseid Tartu Ülikooli õppeprorektor prof Birute Klaas.

Teiseks oluliseks ajendiks oli ühisõppekavade loomine teiste Eesti ülikoolidega, kus aga õppekorraldus on seni olnud Tartu Ülikoolist liberaalsem. See tekitas aga soovi ja vajaduse ühtlustada üliõpilaste võimalusi.

Õppeprorektor selgitas, et kui seni on ülikool piiranud õppe nominaalaega, aga mitte mahtu, siis uuest õppeaastast ei piira ülikool kumbagi. Nii võib hea üliõpilane õppeprorektor prof Birute Klaasi hinnangul ülikoolist väga palju saada.

Samuti loodab Tartu Ülikool, et paindlikuma õppekorralduse mõjul väheneb katkestajate hulk ja paljud inimesed leiavad tee tagasi ülikooli. "Kuna tööd pole praeguses situatsioonis lihtne leida, siis on hea investeerida seda aega õppetöösse," rääkis prof Klaas.

Tartu Ülikooli õppekorralduseeskirja muudatused jõustuvad 31. augustil 2009.

Lisainfo: prof Birute Klaas, õppeprorektor, tel 737 6200, birute.klaas@ut.ee

Karin Volmer