TÜ osaleb projektis kõrgkooli innovatsioon

Alameetme “Kõrgkooli innovatsioon“ eesmärgiks on soodustada kõrgkoolides ideede ja teadmiste kasutamist uudsete ja konkurentsivõimeliste lahenduste rakendamiseks kõrghariduse tasemeõppe ja täiskasvanute tööalase koolituse läbiviimisel ning õppe üldisel korraldamisel.

Meetmest on rahastuse saanud järgmised Tartu Ülikooli projektid:

EESTI KÕRGKOOLIDE SISSEASTUJATE JA ÜLIÕPILASTE NING TÖÖANDJATE TEABEKESKKOND "TUDENGIVEEB"

Projekti kestvus: 01.08.2011-28.02.2013
Toetuse suurus: toetuse määr 95%

Projekti sisu: Üliõpilaste tugiteenuste (sh nõustamise) laiem eesmärk on aidata sisseastujatel ja tudengitel defineerida ning saavutada oma isiklikke, akadeemilisi ja karjäärieesmärke, pakkudes selleks arendavat, ennetavat ning abistavat infot ja nõustamist. Hetkel pakuvad kõik kõrgkoolid Eestis küll infonõustamist seoses õppekorraldusega, kuid puudus on karjääri-, õpioskuste- ja psühholoogilisest nõustamisest. Isegi nendes koolides, kus antud teenuseid pakutakse, on tugiteenuste kättesaadavus piiratud – nõustajaid on vähe ja seetõttu ei jõuta kõigi tudengiteni. Projekti raames töötavad 10 partnerkõrgkooli – Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, KVÜÕA Kõrgema Sõjakool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Pedagoogiline Seminar, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Ülikool – välja ja rakendavad neid probleeme leevendava kõrgkoolide teabeportaali. Ühise infokeskkonna üldeesmärk on parandada info ja nõustamise üldist kättesaadavust ning suurendada õppijate vastutust oma õpingute juhtimise eest. Portaali osana luuakse ka kõrgkoolide töö- ja praktivahenduse ning uurimisteemade vahenduskeskkond, mis aitab leida üliõpilastel uurimistöö teemasid ning praktika- ja töökohti. Samuti soodustab ettevõtete sidumist kõrgkooli- ja praktikateemadega.

Kontakt: Mehis Tuisk, infosüsteemide talituse projektijuht, tel 737 5463, mehis.tuisk@ut.ee
 

RAHVUSVAHELISE AKADEEMILISE MOBIILSUSE DIGITAALNE TÖÖKESKKOND

Projekti kestvus: 01.10.2011-01.06.2013
Toetuse suurus: toetuse määr 95%

Projekti sisu: Tartu Ülikoolis on mobiilsus järjepidevalt kasvamas, koostöölepingute hulk ning maht suureneb iga aastaga ning riiklike ja Euroopa tasandi eesmärkide kohaselt peab mobiilsuse maht lähenevatel aastatel veel kordades suurenema. Paraku puudub praeguse seisuga ülikoolis ja Eestis laiemalt süsteem, mis määratleks, millistel alustel ning kuidas toimub mobiilsusandmete töötlus ning koondamine. Käesoleva projekti eesmärk on arendada välja rahvusvahelise akadeemilise mobiilsuse töökeskkond. Kaasaegse ja kasutajasõbraliku keskkonna loomine aitaks hõlbustada toetuste taotlemise ja mobiilsusprogrammide haldamise menetlusprotsessi kõigi osapoolte jaoks. Samuti parandaks ja kiirendaks keskkond oluliselt mobiilsusjärgse aruandluse ning analüüsi protsesse, säästes nõnda ka mobiilsuskoordinaatorite tööressurssi. Ühtlasi parandab taotlusprotsesside ja aruandluse digitaliseerimine kvaliteetsemad andmed mobiilsusega seonduvate plaanide tegemiseks. Mobiilsuskeskkond aitab hõlbustada toetuste taotlemise ja mobiilsusprogrammide haldamise menetlusprotsessi kõigi osapoolte jaoks ja vähendab oluliselt paberkandjal esitatavate dokumentide mahtu.

Kontakt: Mehis Tuisk, infosüsteemide talituse projektijuht, tel 737 5463, mehis.tuisk@ut.ee