TÜ parim õppekvaliteedi edendaja on Pärnu kolledž

Tartu ülikooli õppekvaliteedi edendamise auhinna tulemusliku õppekvaliteeti toetava tegevuse eest pälvis tänavu Pärnu kolledž.

Pärnu kolledži taotluse puhul tõsteti tunnustamist väärivana esile eelkõige kolledži konkreetset eesmärki ning selgelt sõnastatud tegevusi õppekvaliteedi edendamiseks. „Pärnu kolledž on teinud sihipärast tööd, et suurendada nominaalajaga lõpetajate arvu. Konkreetseks meetmeks on olnud uurimispraktika muutmine, mis aitaks kaasa lõputööde kvaliteedi tõstmisele. Eriti tervitatav on seejuures asjaolu, et nimetatud kvaliteediparandamise meedet saavad edukalt üle võtta ja rakendada ka teised instituudid ja kolledžid,“ sõnas õppeprorektor Martin Hallik.

30 000 euro suuruse auhinna saaja valis välja 29. novembril kogunenud õppekomisjon. Lisaks Pärnu kolledžile esitati konkursile nominentidena veel õigusteaduskond, majandusteaduskond, TÜ polikliinik ja peremeditsiini õppetool, TÜ stomatoloogia kliinik, Narva kolledž ja Viljandi kultuuriakadeemia.

Auhind antakse üle 16. detsembril toimuval tänuüritusel „Üliõpilaselt ülikoolile – ülikoolilt üliõpilasele 2013“.

Tartu ülikooli õppekvaliteedi edendamise auhinnaga tunnustatakse igal aastal ülikooli instituuti, kolledžit või teaduskonda edukalt kavandatud, elluviidud ja tulemusliku õppetöö kvaliteeti toetava tegevuse eest.

Lisainfo: Julia Polikarpus, TÜ õppekvaliteedi peaspetsialist, tel: 737 5158, e-post: julia.polikarpus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja