TÜ Pärnu kolledž toetab projekti "Kool haiglas"

Tallinna tervishoiu kõrgkooli ja Pärnu haigla koostöös käivitub projekt „Kool haiglas“, mis toob 2014. aasta sügisest õenduse rakenduskõrgharidusõppe Pärnusse.

„Kool haiglas“ projekt seisneb selles, et kõrgkool laieneb ning astub välja senistest raamidest ja ruumidest. Sisuliselt liigub kõrgkool koos oma ühe õe põhiõppe rühma ja neid õpetavate õppejõududega kolmeks ja pooleks aastaks Pärnu haigla pinnale.

Pärnu haigla jaoks teeb ettevõtmise eriliseks asjaolu, et see saab olema unikaalne haigla baasil rakenduslikku kõrgharidust pakkuv õppevorm Eestis.

Tallinna tervishoiu kõrgkool omaltpoolt tagab, et Pärnu õpperühma õppe läbiviimine ja korraldamine on täpselt samaväärne kõrgkooli õppehoonetes toimuva õppega - õppeained, nende maht ja sisu on ühesugused nii kõrgkooli Tallinna ja Kohtla-Järve õppehoones kui Pärnus. Projekti partnerina on kaasatud ka Eesti õdede liit.
Eesmärgiga kaasa aidata mitmekülgsete haridusvõimaluste loomisele Pärnu maakonnas võimaldab TÜ Pärnu kolledž kasutada õppijatel oma raamatukogu kõiki võimalusi. Vastavasisuline kokkulepe sõlmiti 4. aprillil Pärnu haiglas.

Õppurid saavad kolledži abil ja kaudu tutvuda ka edasiõppimisvõimalustega Tartu ülikooli arstiteaduskonna õendusteaduse magistrikaval.

Lisainfo: Henn Vallimäe, TÜ Pärnu kolledži direktor, tel: 445 0520, e-post: henn.vallimae@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja