TÜ PEAHOONEL 200. SÜNNIPÄEV

Kolmapäeval, 9. septembril 2009 kutsub Tartu Ülikool kõiki huvilisi peahoone päevale, millega tähistatakse 200 aasta möödumist ülikooli peahoone valmimisest. Päevale paneb kell 21 väärika punkti Tõnis Mägi kontsert TÜ aulas.

Päeva ametlik avamine toimub kell 14 ülikooli aulas, kus rektor Alar Karis tervitab kõiki külalisi. TÜ ajaloo muuseumi teadusdirektor Lea Leppik räägib peahoonest ja tema inimestest läbi aegade ning TÜ ajaloodoktorant Kaarel Vanamölder peahoonest üliõpilaste pilgu läbi.

"Sel päeval on kõigil võimalus vaadata sisse hoonesse, mis on üks tähtsamaid Tartu ja ka Eesti sümboleid üldse," kutsub TÜ ajaloo muuseumi teadusdirektor Lea Leppik huvilisi peahoonega tutvuma.

Hoone aastapäeva puhul toimuvad peahoones ka giidiga ringkäigud algusega kell 13 (inglise keeles), 15.30 ja 16.15 (eesti keeles) ning avalikud usu-, filosoofia- ja sotsiaalteaduskonna loengud. Peahoone siseõues on kell 12–17 avatud peahoone kohvik Sophokles (vihmase ilma korral ülikooli kohvikus).

Kell 15 avatakse fuajees fotonäitus peahoone ajaloost ning kell 17 mängib Vilde teater aulas Mart Kivastiku näitemängu "Nurgakivi".

Sõdades hävinud Maarja kiriku krundile rajatud Tartu Ülikooli peahoone avatseremoonia toimus ülikooli aulas 31. juulil 1809. Aastatel 1804–1809 ehitatud peahoone kavandas Johann Wilhelm Krause, kes kunstihariduselt oli iseõppija, kuid praktiseerinud mõisaarhitektina Liivimaal.

VAATA PEAHOONE PÄEVA KAVA!

Üritused on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Karin Volmer
pressiesindaja