TÜ professor määrati kõrgetasemelise Euroopa teadusuuringute kogu liikmeks

Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets määrati Euroopa teadusuuringute ja Innovatsiooni kogu (ERIAB) liikmeks.

ERIAB (European Research and Innovation Area Board) liikmete eesmärgiks on nõustada Euroopa Komisjoni Euroopa teadusuuringute teemal, teha ettepanekuid prioriteetide ja tegevuste osas, mis soosivad innovatsiooniliste avastuste mõju ja levikut. Nõukogu liikmete üheks prioriteediks on esitada arvamusi Euroopa teadusruumi ja innovatsiooni arendamise osas. „ERIAB liikmeks olemine annab vahetu võimaluse mõjutada Euroopa Liidu teadus- ja innovatsioonialaseid protsesse otsuste valmimisfaasis,“ sõnab prof Maimets.

Tartu ülikooli professori osalemine ERIAB kogus annab võimaluse seada kõrgeid arengusihte. „Nii ülikoolis kui Eestis tervikuna tuleks teaduse ja innovatsiooni vallas oluliselt rohkem kodutööd teha, et meie esindajad nende sõnumitega efektiivselt töötada saaksid,“ sõnab eelseisvaid aegu ärevaks pidav Maimets. „Minu teadussuunal rakubioloogia alal on äärmiselt hinnatav võimalus rääkida kaasa prioriteetsete alade määratlemisel, seda eriti uue Euroopa Liidu finantsperioodi kontekstis,“ räägib Maimets.

11 ERIAB liiget valiti välja 200 esitatud kandidaadi seast. ERIAB kogu liikmed valitakse neljaks aastaks. Valitud kandidaadil peab olema silmapaistev teadusprofiil, rahvusvaheline nõustamiskogemus, teadus- ja/või innovatsioonipoliitika juhtimis- ja rakendamiskogemus. „Eesti ja Tartu ülikooli esindaja määramine annab kindlasti tunnistust nii meie riigi kui ka Tartu ülikooli heast mainest,“ on Maimets kindel.

Lisainformatsioon:
Toivo Maimets