TÜ raamatukogu tõmbab ehitustöödele joone alla

Täna, 29. novembril algusega kell 11.00 toimub Tartu ülikooli raamatukogus raamatukogu ehitustööde üleandmise-vastuvõtmise aktide pidulik allkirjastamine.

Tartu ülikooli raamatukogu on CO₂-saastekvoodi müügitulu eest rekonstrueeritavast ligi 500 avaliku kasutusega hoonest suurima investeeringumahuga. Raamatukogu soojustuse, valgustuse, uste ja akende vahetuse ning ventilatsiooni ja küttesüsteemi ehitustööd läksid maksma kokku koos käibemaksuga 5,94 miljonit eurot.

Raamatukogu rekonstrueerimistööde käigus soojustati 6 500 ruutmeetrit katust ja asendati 500 katuseakent, paigaldati enam kui kolm kilomeetrit ventilatsioonitorustikku, ventilatsiooni- ja küttetöid teostati kokku 27 681 ruutmeetril, välisseinu soojustati 1 200 ja erkereid 330 ruutmeetrit.

Üritusel osalevad Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik, kantsler Andres Liinat, Tartu ülikooli raamatukogu direktori kt Malle Ermel, Riigi Kinnisvara ASi CO₂ projektidirektor Andrus Kõre ja Merko Ehitus ASi üldehitusdivisjoni direktor Tarmo Pohlak.

Raamatukogude energiasäästlikumaks ehitamise riigihanked korraldas ja ehitustöid planeeris Riigi Kinnisvara AS. Ehitustöid teostasid Merko Ehitus AS, Merko Infra AS ja Merko Tartu AS.

Tänaseks on CO₂ projekti raames renoveerinud energiasäästlikumaks 443 hoonet üle vabariigi, nende hulgas 134 kooli- ja 54 lasteaiahoonet. Ehitustööd käivad veel 46 objektil.

Ehitustööde üleandmise-vastuvõtmise aktide pidulik allkirjastamine toimub raamatukogu direktori kabinetis (ruum 188) 29. novembril kell 11.00.

Lisainfo: Malle Ermel, TÜ raamatukogu direktori kt, tel: (+372) 737 5700, e-post: malle.ermel@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja