TÜ raamatukogus avati näitus arstipraktika visuaalsest kujutamisest 16.–19. sajandil

Esmaspäeval, 5. jaanuaril 2015 kell 15.00 avati Tartu ülikooli raamatukogu näitusesaalis näitus „PILK PEALE“.

Näitus annab Tartu ülikooli raamatukogu kogude põhjal ülevaate anatoomiliste ja antropoloogiliste vaatluste ning arstipraktika visuaalsest kujutamisest 16.–19. sajandi teadusväljaannetes ja käsiraamatutes.

Näitusel vaadeldakse inimese pead anatoomi, arsti, maadeavastaja, antropoloogi ja kunstniku pilgu läbi.

Eksponeeritud on kuulsate anatoomide (Andreas Vesalius, Bartolomeo Eustachi, Antonio Scarpa, Nikolai Pirogov jpt) anatoomia- ja kirurgiaatlased.

Pea kujutamise  teoreetilist ning praktilist külge avavad joonistamisõpikud ja portreekogumikud.

Lisainfo: Malle Ermel, TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna juhataja, tel: 737 5744, e-post: malle.ermel@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja