TÜ raamatukogus peetakse professor Issakovi mälestuspäeva

Teisipäeval, 8. oktoobril 2013 algusega kell 16 (TÜ raamatukogu, ruum 243) toimub Tartu ülikooli raamatukogus professor Sergei Issakovi (08.10.1931-11.01.2013) mälestuspäev. Mälestuspäeval antakse üle pärand, mille professor Issakov raamatukogule jättis.

Mälestuspäeval annab Issakovi perekond üle TÜ raamatukogule pärandatud raamatud - 70 nimetust teatmeteoseid ja vene eksiilkultuuri käsitlevaid trükiseid. Kõikides raamatutes on venekeelne  templijäljend Библиотека профессора Сергея Иссакова (Professor Sergei Issakovi raamatukogu).

Lugupidamise ja tänu märgiks pärandas professor Issakov oma kuue tuhande köitelise raamatukogu Tartu ülikoolile. Issakovi soov oli, et põhiosas läheks raamatukogu tema sünnilinna Narva – TÜ Narva kolledžisse.

Mälestuspäeval räägib käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna raamatukoguhoidja Tatjana Šahhovskaja professor Issakovi arhiivipärandist TÜ raamatukogus ning TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja professor Ljubov Kisseljova tutvustab veebilehte Esto-Russica.

Mälestuspäeva korraldab TÜ raamatukogu koostöös TÜ vene kirjanduse õppetooliga.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Malle Ermel, TÜ raamatukogu osakonnajuhataja, tel: 737 5744, e-post: malle.ermel@ut.ee,
Ljubov Kisseljova, TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja, tel: 737 5353, e-post: ljubov.kisseljova@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja