TÜ rahvusvaheline suveülikool laiendab haaret üle Eesti

Rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programmide õppetöö toimub kolmel nädalal, 21. juulist 8. augustini. Esimesel nädalal õpitakse Tartus, teisel Pärnus ning kolmandal Tallinnas. Loengutega esinevad nii Tartu Ülikooli juhtivad õppejõud, sh professor Andres Kasekamp, lektor Heiko Pääbo kui ka mitmed välisesinejad. Näiteks õpetab Pärnus toimuvat Venemaa välispoliitika moodulit Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson. Euroopa rahvusvaheliste kohtute teemalise koolitusprogrammi kõrval toimuvad suveülikooli raames ka kursused Euroopa Liidust ja Venemaa välispoliitikast, Eesti majandusest, e-riigist ja e-valitsusest ning juba traditsiooniks saanud eesti keele kursused välismaalastele.

Alates 21. juulist toimuvad nelja nädala jooksul eesti keele kursused välismaalastele. Inglise keele baasil õpetatakse eesti keelt Tartus ja soome keele baasil Kuressaares. Eesti keele algkursustel hakkab õppima üle 30 inimese.

2008. aasta TÜ rahvusvahelistel suvekursustel on üle 250 osaleja 26 erinevast riigist, sh Brasiiliast, Hiinast, Argentiinast, Austraaliast, Türgist. Kõige rohkem õppijaid on USA-st ja Soomest. Rahvusvahelise suveülikooli ingliskeelseid kursusi viivad kohalike õppejõudude kõrval läbi ka 10 välisõppejõudu.

Rahvusvahelise suveülikooli kõrval alustab lähiajal suveülikooli eestikeelne põhiprogramm, mis keskendub juhtimise ja kommunikatsiooni, keele ja kultuuri, kunsti ja spordi ning pedagoogika, psühholoogia ja sotsioloogiaga seotud teemadele. Lähem info ja registreerimine www.ut.ee/suveylikool

Veel infot:
TÜ rahvusvaheline suveülikool
Euroopa Kohus
Koen Lenaerts

Lisainfo: TÜ avatud ülikooli keskuse turundusspetsialist Marko Ojakivi, tel 737 6209, 515 6142

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja