TÜ rahvusvaheline suveülikool toob Eestisse 50 Hiina tudengit

Tartu Ülikooli sellesuvine rahvusvaheline suveülikool toob esmakordselt Eestisse Hiina üliõpilased Nanjingi Southeasti ja Shanghai ülikoolist ning Shanghai tehnikaülikoolist. Kokku viibib kolme nädala jooksul Tallinnas ja Tartus 50 Hiina Rahvavabariigi tudengit.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38475","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Üliõpilased Hiinast osalevad loengutes, mis käsitlevad majandust, integratsiooni ja Euroopa Liidu-Hiina suhteid. Lisaks külastatakse programmi raames mitmeid riigiasutusi ja ettevõtteid sh Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust, Euroopa Komisjoni esindust Eestis, aktsiaseltsi A. Le Coq. Tegemist on spetsiaalselt Hiina tudengite tarvis koostatud õppeprogrammiga, mis toimub esimest korda.

Traditsiooniliselt jätkuvad tänavu rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programmid, mis puudutavad Euroopa ja Venemaa välispoliitikat, majandusküsimusi ning vastastikust koostööd.

Rahvusvahelise suveülikooli lektoriteks on Tartu Ülikooli õppejõud, sh professor Andres Kasekamp ja Kristian Lau Nielsen jt ning oma ala tippspetsialistid, nagu Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programmi kõrval alustavad 18. juulil eesti keele suvekursused välismaalastele. Õppida on võimalik algajate, edasijõudnute ning kesktaseme keelekursustel.

Rohkem infot: www.isu.ut.ee

Lisainfo: Mart Susi, TÜ rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialist, tel 737 6191, 501 6629, mart.susi@ut.ee

Marko Ojakivi
TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist