TÜ rahvusvaheline tudeng sai tihedas konkurentsis maineka USA stipendiumi

Johan Skytte poliitikauuringute instituudi üliõpilane ameeriklane Alina Clay sai Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi stipendiumi, et koolitada endast kõrgetasemeline diplomaat. Clay näeb Tartu ülikooli kogemusterohkel õpinguperioodil väga olulist rolli USA ühe mainekaima stipendiumi saamisel.

Washingtoni keskuse Pickeringi stipendiumiprogramm on prestiižne USA kodanikele suunatud USA välisministeeriumi stipendiumiprogramm, mille eesmärk on koolitada tulevasi USA diplomaate. Stipendiumifondiga katab Ameerika Ühendriikide valitsus stipendiaatide magistriõpingute kulud USA parimates kõrgkoolides kahe aasta vältel. Stipendiaatidel on kohustus õpingute läbides asuda tööle USA välisministeeriumis.

Käesoleval aastal kandideerisid kõnealusele stipendiumile 160 ülikooli tudengid. Pickeringi stipendiumi said 10 bakalaureuseõppe ja 20 magistriõppe tudengit.

Alina Clay tõdes, et stipendiumi saamine on suur au: „Ma olen kindel, et see annab mulle võimaluse täita oma ammune unistus, et muuta maailma paremuse poole.“ Clay kirjeldas, et tema aastapikkune aeg vahetusüliõpilasena Tartu ülikoolis oli elumuutev kogemus, mis aitas tal tohutult areneda ja aru saada, kes on tema ja kes on inimesed tema ümber.

Clay sõnul on ta Johann Skytte poliitikauuringute instituudist ning praktikalt EL-Venemaa uuringute keskusest leidnud õppejõud ja mentorid, kes lisaks rohketele teadmistele, mis on laiendanud tema arusaamu rahvusvahelistest suhetest, teda erialases ja isiklikus arengus igati aidanud ja toetanud. „Nende toetus andis tõuke kandideerida Pickeringi stipendiumiprogrammi,“ ütles Clay.

Alina Clay saabus Tartusse 2015. aasta augustis ja on siinviibimise esimestest päevadest peale panustanud instituudi ja Euroopa Liidu–Venemaa uuringute keskuse töösse vabatahtlikuna.

Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja teadustöö alal, Euroopa Liidu–Venemaa uuringute keskuse juhataja Piret Ehin sõnas, et nad on väga uhked, et instituudi väliskülalisüliõpilasele on avanenud selline erakordne võimalus: „See näitab, kuidas Tartu ülikoolist saadud teadmised ja kogemused aitavad välistudengitel koduriigis edu saavutada – Eestis õppimine ja elamine võib osutuda tulevase tööandja silmis hinnatud eeliseks.“

„Alina on tohutult töökas, taibukas, energiline ja entusiastlik. Ta on olnud suureks abiks konverentside korraldamisel ning mitme Horisont 2020 teadus- ja arendusprojekti elluviimise juures. Usun, et ta on saanud meilt väärtuslikke kogemusi ja küllap oli ka Tartust teele läkitatud soovituskirjal oma roll selles, et Alina Clay väljavalituks osutus,“ kirjeldas Ehin.

Lisainfo
Piret Ehin, TÜ J. Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja teadustöö alal
+372 737 5938
piret.ehin@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392