TÜ rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programmis osalevate riikide ring laieneb

Juba seitsmendat korda toimuv TÜ rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programm toob tänavu Eestisse huvilisi 29 riigist. Esimesed välistudengid jõuavad suveülikooli täna Shanghaist.

TÜ rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialisti Mart Susi sõnul on järjest laienenud osalevate riikide arv. "On näha, et huvi meie sotsiaalteaduste programmi vastu on eriti kasvanud just endistes Idabloki riikides. Nii ongi esmakordselt tänavu esindatud üliõpilased Ungarist, Sloveeniast, Slovakkiast, Poolast ja Bulgaariast. Enim osalejaid on oodata mitmetest Aasia ülikoolidest, sh Lõuna-Koreast, Singapurist, Hongkongist, Hiina Rahvavabariigist," loetles Susi.

TÜ rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programm hõlmab mitmeid eriilmelisi kursusi ja loenguid. Tudengid saavad osaleda välispoliitika ja julgeoleku teemalise kursusel "Euroopa ja Venemaa välispoliitika ning julgeolek uuel sajandil". Tartu ülikool on koostöös Peterburi ülikooli ja Kiievi Mohyla akadeemiaga pannud kokku ühise koolitusprogrammi "Pärast impeeriumi lõppu". Juttu tuleb ka Baltikumi pealinnade ettevõtlusvõimalustest ning intergratsioonist Euroopas.

Erilise tähelepanu all on Venemaaga seotud teemad. TÜ Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus CEURUS korraldab suvekooli EL-Venemaa suhete teemal ning rahvusvahelistest inimõigustest. Esmakordselt toimub tänavu ka mereõiguse teemaline suvekool.

Rohkem infot: www.isu.ut.ee

Lisainfo: Mart Susi, TÜ rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialist, tel 737 6608, 501 6629, mart.susi@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja