TÜ SAKSA FILOLOOGIA ÕPPETOOL SAAB HINNALISE TOETUSE KAASAEGSE KIRJANDUSE HANKIMISEKS

Kaie Oks Tartu Ülikooli saksa filoloogia õppetoolist selgitab hinnalise toetuse vajalikkust õppetooli raamatukogule: "Toetussumma võimaldab osta teaduskirjandust ja väärtkirjanduse alla kuuluvat kaasaegset ilukirjandust, mille ostmiseks raamatukogul on seni alati raha nappinud. Nimekirjade koostamisel osalevad saksa filoloogia õppetooli õppejõud, kes teavad kõige paremini, millised on üliõpilaste vajadused ja millise kirjanduse osas on praegu puudujäägid".
Kõik programmi raames muretsetud raamatud varustatakse Kaie Oksa sõnul spetsiaalse eksliibrisega ja peavad olema kättesaadavad kõigile Tartu Ülikooli Raamatukogu lugejatele.
Programmi raames saab õppetool kolme aasta jooksul külla kutsuda ka ühe saksa kirjaniku, kelle saab valida samuti õppetool ise.

Programmi "Inimesed ja raamatud" raames kaasrahastavad Saksamaa Välisministeerium ja Goethe-Instituut koostöös Saksamaa Teadusuuringute Ühingu, Fritz Thysseni Fondi, mittetulundusliku Hertie Fondi, Gerda Henkeli Fondi, Marga ja Kurt Möllgaardi Fondi, Robert Boschi Fondi ja ZEIT-Fondiga Ebelin und Gerd Bucerius kokku 30 raamatukogu 22 riigis kirjanduse hankimisel.

Lisainfot TÜ saksa filoloogia õppetooli kohta saab aadressilt /sfil

Illari Lään