TÜ SÕLMIS LEPINGU EUROOPA KOMISJONIGA EDENDAMAKS EURODOKUMENTATSIOONI KESKUSE TÖÖD ÜLIKOOLI RAAMATUKOGUS

Eurodokumentatsiooni Keskuse eesmärk on aidata ülikoolil arendada õppe- ja teadustööd Euroopaga lõimumise valdkonnas ning teha Euroopa Liitu ja selle tegevuspõhimõtteid käsitlev teave kättesaadavaks üldsusele nii ülikoolides kui ka mujal.

Keskuse ülesanne on korraldada, et kõik saadud väljaanded oleksid töödeldud, kataloogitud ja indekseeritud ühte kogusse; võimaldada juurdepääs väljaannetele ja anda konsultatsiooni, samuti anda oma tegevusest komisjoni esindusele igal aastal aru.

Eurodokumentatsiooni keskuste tegevusel on mitmekümne aasta pikkune ajalugu. Esimesed keskused alustasid tööd aastal 1963 ja praegu on neid maailmas kokku 697, millest 403 asuvad EL liikmesriikides. Väljaspool Euroopa Liitu asuvad keskused nt Iisraelis, Jaapanis, Venemaal, Angoolas, Marokos, Uus- Meremaal, Peruus, Filipiinidel, Koreas, Lõuna-Aafrikas, Tais, Tuneesias ja USAs.

Tartu Ülikooli Raamatukogu sai Euroopa Liidu dokumentatsioonikeskuseks 1992. aastal, 2004. aasta lõpu seisuga on keskuse kollektsiooni suurus 1906 monograafiat või selle osa,
ning 347 seeriaväljaannet.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht