TÜ TEHNOLOOGIAINSTITUUDI UUELE HOONELE PANNAKSE NURGAKIVI

Ülikooli tehnoloogiainstituut hakkab asuma Tartus Nooruse tänav 1 endises ühiselamus, kus lisaks juurdeehitusele tehakse senise hoone viiele korrusele juurde veel kaks korrust. Tehnoloogiainstituudi uue maja projekteeris RTG Projektbüroo, hoone arhitekt on Uku Põllumaa.
Tartu Tehnoloogiapargi juhatuse liikme Heiki Tamme hinnangul kujuneb praeguse ühiselamu ümberehituse ja hoone juurdeehituse maksumuseks 79 miljonit krooni.
Renoveerimist hakkab teostama Ehitusfirma Rand & Tuulberg, ehitustööde planeeritav lõpp on veebruar 2005 ning sisse loodetakse kolida järgmise aasta märtsikuus.

Uue hoone 8900 ruutmeetrit hõivavad TÜ Tehnoloogiainstituudi infotehnoloogia, keskkonnatehnoloogia, biomeditsiini ja materjalikeemia arenduskeskused, ülikooli farmaatsia instituut ning riigi ravimiamet. Hoone juurdeehitatavas osas saab olema 160 kohaline auditoorium ja kohvik.

Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi direktori prof Mart Ustavi sõnul on Eesti Vabariigis enam kui piisavalt istutud, jutustatud ja sekeldatud teadmistepõhise majanduse, ühiskonna, innovatsiooni ning tehnoloogilise arengu ümber. Ammu oleks aeg tegeleda millegi reaalse, konkreetse ja edasiviivaga.
Tartu Ülikool on astunud olulised sammud selleks, et aktiivsemalt osaleda Eesti ning kogu maailma majanduslikus innovatsioonis ja tehnoloogilises arenduses.
Selleks loodi Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut ja tänane sündmus tähendab seda, et poole aasta pärast alustab Tehnoloogiainstituut oma tegevust uutes ruumides ja uue uurimistemaatikaga. Mõnede märksõnadena tooksin välja mõisted: inimese tüvirakkude kasutamine terapeutilistel eesmärkidel, terapeutiline kloonimine, geeniteraapia ja uut üüpi vaktsiinide loomine, uut tüüpi antibiootikumide konstrueerimine, GRID tehnoloogia, proaktiivsete agentide tehnoloogia, robootika, kombinatoorne keemiline süntees ja uute ravimite loomine ja uute keskkonnatehnoloogiate väljatöötamine elukeskkonna parendamiseks.
See tegevus toimub tihedas koostöös nii Tartu Ülikooli teaduskondades kui ka teistes ülikoolides töötavate teadlaste, õppejõudude ning kraadiõppuritega. Meie eesmärgiks ei ole ainult teada saada, kuidas Loodus või Jumal on asjad maailmas korraldanud, vaid kasutada saadud teadmisi praktilises majandustegevuses olles partneriks olemasolevatele ettevõtetele või luues uusi kõrgtehnoloogilisi ettevõtteid koos investoritega, olles sellega aktiivseks partneriks majanduse innovatsioonis.

Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut on Tartu Ülikooli poolt 2001. aastal asutatud teadus- ja arendusasutus, mille eesmärgiks on luua oma teadus- ja arendustegevusega alus kõrgtehnoloogilisele majandussektorile Eestis ning edendada seeläbi Eesti innovatiivsust ja ettevõtete konkurentsivõimet.

Lisainfot TÜ Tehnoloogiainstituudi kohta saab aadressilt http://www.tuit.ut.ee.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht

INFO: Tartu Tehnoloogiapargi juhatuse liige Heiki Tamm, tel: 737 4859, 50 64 538