TÜ tehnoloogiainstituut esitas Tartu Ülikooli rektoriks Alar Karise

Tehnoloogiainstituudi direktori Mart Ustavi sõnul on professor Karis üheaegselt nii tugev teadlane kui võimekas juht. "Alar Karise teadustööd on eesti teadlastest tsiteerituimate hulgas. Tema käe all toimunud muutused Eesti Maaülikoolis on tunduvalt tõstnud ülikooli teadusväljundit ning haldussuutlikkust," ütles Ustav.

Alar Karis on sündinud 1958. aastal Tartus. Ta lõpetas 1981. aastal Eesti Põllumajandusakadeemia veterinaarteaduskonna. Hiljem on ta ennast täiendanud erinevate ülikoolide juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis. Alates aastast 1999 on Alar Karis Tartu Ülikooli professor. 2003.aastast on Karis juhtinud Eesti Maaülikooli. Tema ametiaeg saab läbi selle aasta lõpus.

Lisainfo: Mart Ustav, TÜ tehnoloogiainstituudi direktor, tel 7374801, mart.ustav@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja