TÜ tudengid lõid uudse fotojagamisteenuse

Tartu ülikooli tudengid on teinud võimalikuks fotoalbumite loomise ja jagamise ilma kasutajakontot omamata. Uudne tasuta mobiili- ja veebipõhine fotojagamisteenus Groupimg (www.groupimg.com) võimaldab privaatsetes gruppides luua ühiseid fotoalbumeid, mille jagamiseks piisab vaid e-posti aadressist.

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi tudengid valmistasid tarkvaraettevõtluse projekti raames uudse fotode jagamise rakenduse Groupimg. „Erinevad fotode jagamise keskkonnad nagu Instagram, Picasa, Flickr, Dropbox, Facebook jne pakuvad samalaadseid võimalusi, kuid igal keskkonnal on oma puudujäägid, näiteks konto tegemise nõue, vajadus kuuluda sotsiaalvõrgustikku, ühiste albumite loomise võimaluse puudumine jm. Groupimg teenuse arendamisel oleme püüdnud fotode jagamise ja vahetamise kasutajatele võimalikult mugavaks teha ning muutnud teiste keskkondade puudujäägid Groupimg teenuse tugevuseks,“ tutvustab teenust Groupimg kaasasutaja Anne Jääger.

Groupimg peamisteks eelisteks teiste fotojagamisteenuste ees on:

• Kasutamine ilma kasutajakontot loomata, sisenedes keskkonda e-posti aadressiga
  • Ühiste fotoalbumite loomine privaatsetele gruppidele
  • Veebialbumi jagamine läbi Groupimg lingi
  • Võimalus kasutada nii veebi- kui ka mobiilirakendust (Androidi ja iOS platvormidel).

Anne Jäägeri sõnul saavad kasutajad rakenduse abil näiteks ühisüritusel või reisil tehtud pilte jooksvalt albumisse lisada, ilma et hiljem oleks vajadus fotode vahetamisega eraldi vaeva näha. Albumi loomiseks ja fotode jagamiseks ning nende vaatamiseks ei ole vaja luua uut kasutajakontot – sisenemine ja ligipääs albumile toimib läbi e-posti aadressile saadetava lingi. „See on hea võimalus jagada fotosid lähedastega, kel puuduvad kontod sotsiaalvõrgustikes ning kes kasutavad vaid e-posti,“ räägib Jääger.

Kursuse juhendajate Georg Singeri ja Ivo Mägi sõnul on tegemist esimese tulemiga sel aastal Tartu ülikoolis käivitatud tarkvaraettevõtluse kursuselt, mille eesmärgiks on tõsta tudengite teadlikkust ettevõtlusest ning suurendada IT-valdkonna lõpetajate hulgas ettevõtlusega alustajate arvu.

Groupimg meeskonda kuuluvad Anne Jääger, Oliver Meus, Sigmar Muuga, Roland Kriibi ja Mikk Pavelson.

Groupimg fotojagamisteenusega saab liituda ja mobiilirakenduse alla laadida Groupimg kodulehelt. Android-rakendus on juba saadaval Google Play rakendustepoes.

Lisainfo: Anne Jääger, Groupimg kaasasutaja, tel: 56981626, e-post: anne.jaager@gmail.com, info@groupimg.com;
Ivo Mägi, Groupimg meeskonna juhendaja, tel: 5227790, e-post: ivo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja