TÜ üliõpilane esitleb noorte filoloogide konverentsil oma filmi Tartust

Traditsiooniline noorte filoloogide konverents toob 24.–27. aprillini Tartu ülikooli slavistika osakonda ligi sada kaheksa riigi esindajat. 25. aprillil kell 18 toimub Lossi 3 TÜ magistrandi Jevgenia Savina filmi „Tartu — kultuuride ristmik” esilinastus.

Konverents avatakse 24. aprillil kell 11 Lossi 3–307, mil esitletakse möödunud aasta konverentsi põhjal koostatud kogumikku „Vene filoloogia 26“. Lisaks toimub Moskva riikliku ülikooli professori Mihhail Makeevi avaloeng „Ajakiri „Sovremennik” 1848. aasta revolutsiooni keerises”.

Konverentsi iseloomustab teemade ja erialadevaheline mitmekülgsus. „Konverents on kohalike üliõpilaste jaoks hea võimalus tutvuda erinevate lääne ja ida teadussuundade ja –teooriatega,“ leidis konverentsi korraldaja, TÜ slavistika osakonna projekti assistent Maria Borovikova.

Tänavu osaleb konverentsil 90 noort teadlast kaheksast riigist: Eestist, Lätist, Soomest, Itaaliast, Lõuna-Koreast, Valgevenest, Poolast ja Venemaalt.

Aastast aastasse on suurenenud konverentsist osavõtjate hulk, mis on kasvatanud ka potentsiaalsete osavõtjate konkurssi. „Tänavu oli välisriikidest 125 soovijat, kellele lisandusid kohalikud tudengid slavistika ja semiootika osakondadest,“ täpsustas Borovikova.

Konverents toimub kahes sektsioonis — kirjandusteaduslik ja keeleteaduslik. Esimest korda viiakse tänavu läbi ka lisasektsioon, mis toimub esmaspäeval 27. aprillil ruumis Lossi 3–222 ning on täielikult pühendatud digitaalsele humanitaarteadusele.

Laupäeval, 25. aprillil kell 18.00 toimub Lossi 3–307 Tartu ülikooli slavistika osakonna magistrandi Jevgenia Savina filmi „Tartu — kultuuride ristmik” esilinastus.

Konverentsile on oodatud kõik huvilised. Tutvu programmiga.

Rahvusvaheline noorte filoloogide konverents toimub slavistika osakonnas 1963. aastast. Igal kevadel toob konverents kokku kümneid tudengeid, magistrante ja doktorante paljudest Euroopa riikidest.

Konverentsi toetab Tartu Ülikooli õppeprorektor Martin Hallik.

Lisainfo: Maria Borovikova, konverentsi peakorraldaja, TÜ slavistika osakonna projekti assistent, e-post: maria.borovikova@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja