TÜ väärikate ülikooli õppijad lõpetasid õppeaasta

23. mail kell 12 lõpetasid Tartu ülikooli aulas väärikate ülikooli Tartu programmi õppeaasta. Kokku registreerus loengutele 491 õpihimulist inimest, kellest 363 antakse kätte tunnistus. Vanim õppija oli Tartus 90-aastane.

Väärikate ülikooli lõpetajaid tervitasid peaminister Taavi Rõivas, Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

Tunnistuse said need osalejad, kes osalevad 75% loengutest. „Tunnistuste saajate arv kasvab iga õppeaastaga,“ rõõmustas täiendusõppe projektijuht Karmel Tall. Talli sõnul oli osalejate keskmine vanus 70 eluaastat: „Peamiselt on osalejad naised, meeste osakaal jääb alla 10%, kuid kasvab tasapisi.“

Loenguid oli erinevatel teemadel, alates akadeemilise vaimu portreteerimisest, meditsiiniuudistest, psühholoogiast ja füüsikast kuni piiblitemaatikani. Kõige populaarsemaks osutus tagasiside põhjal dr Margus Viigimaa loeng „Südame- ja veresoonkonna pikaealisuse saladused.“

Tartu ülikooli väärikate ülikool on kutsutud ellu lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda võimalikult erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet. Väärikate ülikooli loengud toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kuressaares ja Türil.

Lisainfo: Karmel Tall, TÜ täiendusõppe projektijuht, tel 737 6614, 5804 4969, karmel.tall@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja