TÜ väärikate ülikooli õppijatel algab uus õppeaasta

Tartu ülikooli väärikate ülikool avab uue õppeaasta. Koostöös regionaalsete esindustega toimuvad loengud Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kuressaares ja Türil. Eelmisel õppeaastal osales kokku enam kui 2000 õppijat – ka sel aastal on kõik huvilised oodatud!

Tartu ülikooli väärikate ülikooli 2013/2014 õppeaasta algab Pärnu kolledžis kolmapäeval, 18. septembril kell 16.00 TÜ Pärnu kolledži direktor Henn Vallimäe tervitusega, millele järgneb loeng „Kas Pärnumaa on õigel teel?“.

Tartus avab 20. septembril kell 14.00 (Vanemuise 46-225) õppeaasta Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik. Sellele järgneb TÜ ajaloo muuseumi direktori Mariann Raisma loeng „Kuidas portreteerida akadeemilist vaimu?“.

Tallinnas algab õppetöö samuti 20. septembril kell 16.00 (Tõnismägi 2, Eesti rahvusraamatukogu suur konverentsisaal) koos rahvusraamatukogus toimuva konverentsiga „Kas vanus 50+ avab ukse tööjõu kuldliigasse?“. Õppeaasta avab Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. Väärikate ülikoolis õppijatele ning kõigile teistele huvilistele esineb TÜ sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar ettekandega „Eakate elust Euroopa sotsiaaluuringu näitel“.

Kuressaares viib Saare maavanem Kaido Kaasik avaloengu läbi 10. oktoobril kell 16.00 teemal „Üks saar, üks omavalitsus“ (Garnisoni 16).

TÜ Narva kolledži väärikate ülikooli programmi avab kolledži direktor Katri Raik loenguga „Vene tsaarid ja Narva“ 25. septembril algusega kell 16.00 (Raekoja plats 2-200).

Lisaks toimuvad koostöös SA Kesk-Eesti õppe- ja kompetentsuskeskusega väärikate ülikooli loengud ka Türil.

Tartu ülikooli väärikate ülikool on kutsutud ellu, lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda võimalikult erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet.

Kõik huvilised on oodatud!

Täpsem info 2013/2014 õppeaasta loengute kohta ja regionaalsete koordinaatorite kontaktid leiad väärikate ülikooli veebilehelt.

Lisainfo: Karmel Tall, TÜ väärikate ülikooli programmijuht, tel 737 6614, 5804 4969, karmel.tall@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja