TÜ VANEMTEADUR MART LOOG SAI LIGI 15 MILJONIT KROONI UURIMISTOETUST

TÜ Tehnoloogiainstituudi molekulaarbioloogia vanemteadur Mart Loog uurib teatud tüüpi valgumolekule, mis toimivad molekulaarsete lülititena raku pooldumist kontrollivas süsteemis. "Põhiline eesmärk on aru saada rakkude pooldumist reguleerivate signaalide loogikast, signaalide võrgustiku topoloogiast ja lülitusmehhanismidest. Sellest oleks väga laialdane kasu paljudele tegevusaladele, kaasa arvatud ravimite disainimisele," selgitas Loog uurimistöö rakenduslikku potentsiaali.

Tehnoloogiainstituudi direktori Mart Ustavi sõnul on Wellcome Trusti grandi näol tegemist otseinvesteeringuga Eesti teadusesse, mis oluliselt tugevdab Tartu Ülikooli tegevust proteoomika ja biomeditsiini valdkondades ning loob esmaklassilised tingimused veel ühele töörühmale. "Mainekad välismaised organisatsioonid arvavad, et meie instituuti ja Eesti teadusesse tuleb investeerida suuri summasid. Meie oma kodune teadusfinantseering peaks sellega sammu pidama," lisas Ustav.

Mart Loogi teadustöö sai kõrge tunnustuse ka 2005. aasta detsembris, kui Howard Hughes Medical Institute (HHMI) ja Euroopa Molekulaarbioloogia Organisatsioon (EMBO) autasustasid Mart Loogi ning veel viit Kesk-Euroopa teadlast 225 000 USA dollari suuruse grandiga iseseisva uurimislabori käivitamiseks.

INFO: Märt Miljan, TÜ Tehnoloogiainstituut, tel 737 4805

Liina Jürgen