TÜ vastuvõtt jätkub: tasuta kvaliteetne kõrgharidus avatud ülikoolist

Alates 5. augustist saab esitada avaldusi Tartu ülikooli avatud ülikooli õppima asumiseks. 11 bakalaureuse- ning 15 magistriastme õppekavale oodatakse õppima kõiki, kes soovivad tasuta omandada kvaliteetset kõrgharidust ja rahvusvaheliselt hinnatud diplomit töö, pere või muude kohustuste kõrvalt. Dokumentide vastuvõtt kestab 16. augustini.

„Ootame Tartu ülikooli avatud ülikooli õppesse kandideerima kõiki ambitsioonikaid inimesi, kel pole varasemalt igapäevaste kohustuste tõttu olnud võimalust kvaliteetset kõrgharidust omandada,“ kutsub Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm leidma aega enesetäiendamiseks. „Julgustan õpinguid alustama või edasi õppima ka juba tööturul aktiivseid inimesi, sest avatud ülikooli õpe on nii oma õppevormilt kui ka ajakasutuselt piisavalt paindlik,“ räägib Kalm. „Kindlasti võimaldavad ülikooliõpingud juba tööl omandatud praktilise kogemuse kõrvalt avardada oma silmaringi ning saada muuhulgas maailmas tunnustatud teadlaste või ülikoolis hinnatud õppejõudude käe läbi ideid oma töökvaliteedi ja -tulemuste järgmisele tasemele viimiseks.“

Tartu ülikooli avatud ülikooli õpe on kõigile eestikeelsel õppekaval täiskoormusega õppima asuvatele sisseastujatele tasuta. „Meie soov on saada lisaks päevasele õppele ka avatud ülikooli kõrge motivatsiooniga õppijad, seepärast on oluline anda ka kõigile avatud ülikooli sisseastujatele võrdsete võimalustega lähtepositsioon,“ räägib Kalm tasuta õpingute alustamise võimalusest. Tartu ülikooli õppeosakonna juhataja Siret Rutiku lisab, et tasuta õppimise õigus õpingute vältel sõltub juba edaspidi tudengi panusest ja maksimaalsest pühendumisest õppetööle: „Semestris on tudengi õppemaht 30 EAP-d, millest ta peab vähemalt 24 EAP-d täitma, et säilitada oma tasuta õppekoht. Õppetasu peab tudeng hakkama maksma jooksval semestril iga eelmistel semestritel üle 6 EAP puudu jäänud ainepunkti eest.“

Avatud ülikooli õppes  toimub vastuvõtt valdavalt sisseastumiseksamite tulemuste alusel, riigieksamite sooritamine ei ole sisseastumiseks vajalik.

Olulisemad kuupäevad:

• 5.–16. august avalduste esitamine avatud ülikooli õppesse õppima asumiseks internetis läbi sisseastumise infosüsteemi (SAISi);
  • 12.–16. august avalduste esitamine isiklikult ülikooli peahoones või kolledžites;
  • Hiljemalt 27. august avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis;
  • 30. august õppimatuleku kinnitamise tähtaeg.

Rohkem infot avatud ülikooli sisseastumise kohta leiad Tartu ülikooli sisseastujate veebist ja oma küsimustele saad vastused sisseastumise ja õppimise foorumist. Tartu ülikooli kodulehelt loe lisa avatud ülikooli kohta kõrgharidusreformi kontekstis.

Lisainfo: Siret Rutiku, Tartu ülikooli õppeosakonna juhataja, tel: 737 6390, 5342 0639, e-post: siret.rutiku@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja