TÜ VENE KIRJANDUSE ÕPPETOOL KORRALDAB LOTMANI SÜNNIAASTAPÄEVA PUHUL SEMINARI

Käesoleval aastal toimuvast üritusest võtavad osa mainekad teadlased Itaaliast, Saksamaalt, Ungarist, Ukrainast, Venemaalt ja Eestist, kokku esitatakse seminaril 31 ettekannet. Tartu Ülikoolist osalevad teadusseminaril semiootika, ajaloo, klassikalise filoloogia ning vene ja slaavi filoloogia osakondade teadlased.

28. veebruaril, Juri Lotmani sünnipäeval külastatakse tema hauda Tartus Raadi kalmistul, antakse kätte Jüri Lotmani nimeline stipendium, esitletakse 2005. aasta vene kirjanduse õppetooli väljaandeid ning uuendatud veebilehte "Lotmaniana Tartuensia", mis valmis semiootika osakonna ja vene kirjanduse õppetooli koostöös.

Tartu Ülikooli vene kirjanduse õppetool korraldab akadeemik Juri Lotmani sünniaastapäevale pühendatud rahvusvahelisi teadusseminare juba alates 1994. aastast. Iga aastaga järjest populaarsemaks muutuv seminar toimub käesoleval aastal tänu Tartu Linnavalitsuse, TÜ prorektori prof Jaak Kangilaski ja TÜ filosoofiateaduskonna dekaani prof Valter Langi toetusele.

Seminari kava asub aadressil /5101?viewtype=event&event_id=145378

Illari Lään