TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia alustas Eesti esimese reaalajas toimuva virtuaalkursusega

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40010","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja vabakutseline koolitaja Allan Arjut alustasid täna 15-loengulise reaalajalise veebikursusega "Virtuaalne noorsootöötaja". Kursus toimub Eesti Välisministeeriumi virtuaalsaatkonnas kolmedimensionaalses Second Life keskkonnas.

Kursuse "Virtuaalne noorsootöötaja" peamine eesmärk on koolitada välja noorsootöö vallas tegutsevaid inimesi, kes oskaks tulevikus noortele välja pakkuda uudseid tegevusi veebikeskkondades. Kursuse põhirõhk on 3D-keskkondadel, sealsetel tegevustel ning sisu loomisel.

Loengute käigus õpitakse tundma vabavaralisi 3D-modelleerimisprogramme ja tutvutakse suurkorporatsioonide ja valitsusasutuste senise tööga veebikeskkondades. Samuti saavad osalejad ülevaate virtuaalse nõustamistöö võimalustest.

Reaalajaline kursusevorm võimaldab kõigil osalejatel üksteisega otse ning ajalise nihketa suhelda. "Nii saab aktiivses auditoorses töös osaleda iga huviline, kellel on käepärast arvuti ning internetiühendus," ütles kursuse läbiviija Allan Arjut. "Vajadusel võib loengusse kohale tulla igast maailma otsast."

Uuenduslikule kursusele on registreerunud 13 noorsootööga seotud huvilist.

Kursuse "Virtuaalne noorsootöötaja" õppeinfo: http://www.kultuur.edu.ee/653964

Lisainfo: Liis Lukk, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurhariduse osakonna täienduskoolituse spetsialist, tel 435 5236, e-post liis.lukk@kultuur.edu.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja