TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tähistab tantsunädalaga rahvusvahelist tantsupäeva

22.-29. aprillini peavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja MTÜ OMA Stuudio Viljandimaal teemanädala "Tantsunädal". Seitsme päeva jooksul on võimalik osa saada tantsuetendustest, -filmidest, kooliprogrammist ning täienduskoolitusest.

29. aprillil peetava rahvusvahelise tantsupäeva raames korraldatud tantsunädal on pühendatud Eesti esimesele vabatantsijale, Viljandimaalt pärit Ella Ilbakule, kelle sünnist möödub 2010. aasta novembris 115 aastat.

Esitamisele tulevad nii kaasaegse tantsu etendused Viljandis, Võhmas, Karksi-Nuias kui tantsufilmid kinos Rubiinja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜ VKA) mustas saalis. Samuti on spetsiaalselt tantsunädala jaoks valminud interaktiivne kooliprogramm üldhariduskoolide õpilastele, mille käigus lavastaja Ele Viskuse sõnul proovitakse avardada koolinoorte seas tantsu kui mitmekülgse ja võimalusterohke kunsti mõistet.

Lisaks on "Tantsunädala" programmis täienduskoolitus, tänavatantsu– krumpinguworkshop ja Eesti Tantsupedagoogide Liidu koosolek. Avatud on TÜ VKA tantsukunsti eriala tunnid, mille külastamiseks on vajalik eelregistreerimine.

Viskuse sõnul võib nädala programmist esile tuua 2009. aasta Eesti teatri auhindade parima lavastuse kategoorias nomineeritud Silver Sepa kosmofolkloorse tantsulavastuse "Tantsumasin". "Kellele aga Ella Ilbaku tantsu põhimõtted ja ideed huvi pakuvad, seda võiks huvitada 29. aprillil Ilbaku sünnivallas Karksi-Nuias etenduv Külli Roosna "Circle Through", mille kõrvale loetakse ka lõike Ella Ilbaku eluloost," ütles Viskus.

Tantsu on nädalal erinevatele vanuserühmadele, erinevates vormides ja stiilides. Kaheksa päeva jooksul leiab midagi igaühele- nii osavõtmiseks, kuulamiseks, nägemiseks kui kaasa mõtlemiseks.

Tantsunädala kava leiab aadressilt: http://www.kultuur.edu.ee/tantsunadal

Lisainfo:
Ele Viskus, "Tantsunädala" korraldaja, tel 53 44 7058, e-mail eleviskus@hotmail.com
Anu Sööt, "Tantsunädala" korraldaja, tel 520 9424, e-mail soot@kultuur.edu.ee

Mehis Tuisk