TÜ võtab vastu senisest enam uusi IT-tudengeid

Atraktiivsed tööpakkumised ning üha kasvav vajadus IT-spetsialistide järgi on suurendanud vastuvõttu Tartu ülikooli informaatika erialale. Seekord on uutele informaatikatudengitele pakkuda enam kui 150 tasuta õppekohta, sülearvutid ning lisastipendiumid.

Tartu ülikoolis on varasemad infotehnoloogia ja informaatika õppekavad ühendatud, kuid valikuvõimalused õppekava sees üha suurenevad. Vastuvõtt toimub tarkvara, arvutiteadust ja nende rakendusi ühendavale informaatika erialale, kuhu oodatakse üle 150 sisseastuja, mis on kolmandiku võrra rohkem kui möödunud aastal.

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja prof Jaak Vilo sõnul on vastuvõttu aidanud kasvatada IT-ettevõtete, riigi ja ülikoolide ühine IT Akadeemia programm, millele on õla alla pannud ka Eesti tarkvaragigant Skype. „Tänu IT Akadeemia lisarahastusele ootab tudengeid ees rida uuendusi. Esiteks saab võimalikuks maksta 20% parimatest tudengitest oluliselt kõrgemat erialastipendiumi - 240 eurot kuus. Teiseks antakse uute tudengite käsutusse kvaliteetsed sülearvutid, mille abil saab õppida praktilisi aineid ning kasutada õppematerjale ja videoloenguid. Kolmandaks on värvatud juurde noori õppejõude kes aitavad tudengitel praktikumides paremini edasi jõuda,“ selgitab Vilo.

Tema hinnangul on sülearvutid üliõpilastele tööks hädavajalikud ning ülikool otsustas anda need sügisel kõigile uutele tudengitele tasuta kasutada. „See aitab loomulikult kaasa parema õpitulemuse saavutamisele, sest praktilisele õppele saab panna palju rohkem rõhku. Samas ei toimu uuendused ilma tudengipoolsete kohustusteta - ootame, et kõik tudengid pühenduksid õppetööle 100%. Senine madal lõpetamise tulemuslikkus peab paranema ning tippspetsialistid peaks omandama kõik eriala-ained.“

Ka Eesti Infotehnoloogia SA juhatuse liige Erki Urva avaldas lootust, et kavandatud toetusmeetmed viivad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna õppetöö veelgi parema kvaliteedini ning toetavad erialade kasvavat populaarsust tudengikandidaatide hulgas.

Täpsem info: www.cs.ut.ee

Lisainfo: prof Jaak Vilo, TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja, tel 50 49 365, jaak.vilo@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja