TULE programmi raames asub Tartu Ülikoolis õppima ligi poolteistsada üliõpilast

"TULE – tule uuesti, lõpeta edukalt!" programmi toel asub Tartu Ülikoolis tasuta õppima 147 tudengit, kel kunagi kõrgharidustee pooleli jäänud. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39316","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Tartu Ülikooli õppekorralduse peaspetsialisti Ülle Hendriksoni sõnul võeti kõrghariduse riiklikult eelistatud õppesuundadel vastu kõik tingimustele vastanud õpinguid jätkata soovijad. "Nii näiteks asuvad Pärnu kolledžis teeninduse suunal õpinguid jätkama kõik 9 kandideerinut, füüsikaliste loodusteaduste suunal 18 ja arvutiteaduste suunal 17 üliõpilast. Samuti on vastuvõetuid rohkesti filosoofiateaduskonnas – 30," ütles Hendrikson.

Kokku esitati TULE programmi raames 255 avaldust, neist 198 bakalaureuseõppesse, 24 rakenduskõrgharidusõppesse, 30 magistriõppesse ja kolm bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppesse. Bakalaureuseõppes jätkab 100, rakenduskõrgharidusõppes 20, magistriõppes 26 ja bakalaureuse-magistriõppe integreeritud õppes üks üliõpilane. "Edaspidi ootame rohkem üliõpilasi kandideerima magistriõppesse, kus käesoleval perioodil oli õppekohti 44, avaldusi aga laekus 30," lisas Hendrikson. Kõik täitmata õppekohad lükkuvad edasi järgmisesse kandideerimisvooru, kus tuleb veel lisaks täitmisele 126 uut õppekohta. Järgmine kandideerimisvoor toimub 13. detsembrist 2010 kuni 10. jaanuarini 2011.

"TULE – tule uuesti, lõpeta edukalt!" on Haridus- ja Teadusministeeriumi programm, mis võimaldab kõrghariduse katkestanutel tasuta õpingud lõpetada. Programmi raames oodatakse kõrgharidust jätkama neid, kes on õpingud katkestanud õppeaastatel 2003/2004 kuni 2008/2009 ning kellel on läbitud vähemalt pool õppekavast, millele kandideeritakse. Programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond ning selles osaleb 13 Eesti kõrgkooli.

Rohkem infot: /tule

Lisainfo:
Ülle Hendrikson, TÜ õppekorralduse peaspetsialist, tel 737 5623, e-post ulle.hendrikson@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja