Tulevikutegijate programm koolitab kaasaegseid õpetajaid

Sel sügisel ootab Innove kõigi erialade tudengeid liituma programmiga „Hariduse tulevikutegijad”, mis annab aimu tänapäevase õpetajatöö olemusest Eesti ja Hollandi kontekstis.

„Ootame programmiga liituma julgeid ja avatud noori, kes on valmis kaaluma õpetajaametit kui üht võimalikku karjäärivalikut. Programmi saavad kandideerida bakalaureuse II - III kursuse üliõpilased, kes ei ole õpetajakoolituse üliõpilased,“ rääkis Innove õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskuse peaspetsialist Jaanika Aasa.

Lisaks sellele, et osalejad tutvuvad õpetajatöö sisuga Eestis, külastatakse programmi raames ka õppeasutusi Hollandis, et näha, kuidas mujal maailmas haridustee organiseeritud on.

„Hollandi süsteem liigub meiega samas suunas – koolide tasandile antakse haridusteemadel järjest suurem otsustusõigus. Nii oligi huvitav jälgida, kuidas seda õigust usalduslikult kasutatakse,“ rääkis Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Matsin, kes eelmisel õppeaastal kuu aega Hollandis veetis. „Integreeritud on alternatiivhariduse ja peavooluhariduse filosoofia – koolides ei ole õpikuid, peamiseks töövahendiks on tahvelarvuti. Maksimaalselt kasutatakse õpikeskkonnana avatud ruume, õpetaja ei ole materjali ettekandja, vaid suunaja ning õpilane peab ise oma õppimist ja tulemusi kavandama, mitte ta ei tee seda käsu korras,“ kirjeldas Matsin kogetut, mida ta kindlasti soovitab igal noorel isegi lähemalt uudistada.    

Programmi kandideerimiseks tuleb täida avaldus, saata oma akadeemiline õiend ja üheminutiline liftikõne teemal „Miks peaksin osutuma programmi valituks?” Video tuleb üles laadida mõnda veebikeskkonda (YouTube, Vimeo, Dropbox vms) ning saata akadeemiline õiend ja viide videole aadressile rand.maarjan@gmail.com hiljemalt 20. septembril. Koolitused toimuvad ajavahemikul oktoober 2017 – märts 2018.

Rohkem infot ja avalduse vormi leiab Innove kodulehelt.

Lisainfo: Maarjan Rand, programmi projektijuht, 5635 8060, rand.maarjan@gmail.com
 

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689