Tuntud folklorist teeb Tartu ülikoolile hinnalise kingituse

Rahvusvaheliselt tunnustatud Vene folklorist ja TÜ vilistlane Isidor Levin annab teisipäeval, 5. juunil Tartu ülikoolile üle järjekordse osa oma hinnalisest raamatukogust.

Professor Levini kingituse võtavad vastu Tartu ülikooli rektor Alar Karis ja TÜ raamatukogu direktori kt Malle Ermel. Viimase sõnul on tegemist Tartu ülikooli ja raamatukogu jaoks väga väärtusliku koguga, mis sisaldab peamiselt folkloori-,  filosoofia-  ja filoloogiaalaseid raamatuid. "Professor Levini kingitus on oluliseks täienduseks Tartu ülikooli raamatukogu kogudele," ütles Ermel.

Esimene osa professor Levini raamatukogust jõudis Tartu Ülikooli raamatukokku 5. oktoobril 2001. Nii nagu kõik eelmisedki, saavad ka nüüd kingitud raamatud Isidor Levini nime kandva templi.

Isidor Levin (s. 1919) on juudi soost vene rahvaluuleteadlane ja teoloog, Peterburi religiooni ja filosoofia instituudi professor. Ta on tegutsenud rahvusvaheliselt tunnustatud folkloristina ning aidanud kaasa Tartu ülikooli rahvaluuleprofessori Walter Andersoni teadusliku metoodika ülemaailmsele levikule.

Levin on olnud suur eestluse toetaja ning võimaldanud mitmel Eesti kultuuritegelasel okupatsiooni tingimustes jätkata oma teaduslikku tööd.

Lätis sündinud Levini side Eestiga sai alguse 1937. aastal, kui ta asus õppima Tartu ülikooli filosoofia teaduskonnas juuditeadust ning hiljem Eesti ja võrdlevat rahvaluulet, TÜ lõpetas ta 1941. aastal. Pärast II maailmasõda õppis Levin 1946-1947 Tartu ülikooli õigusteaduskonnas. Lisaks Tartu ülikoolile lõpetas Levin Leningradi ülikooli folkloristina ning kaitses doktorikraadi NSVL Teaduste Akadeemia orientalistika instituudis Moskvas.

Levin on Eesti akadeemilise orientaalseltsi auliige. 2001. aastal pälvis ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Samuti on talle 2012. aastal omistatud eriliste teenete eest Eesti Vabariigi kodakondsus.

Prof Levin annab kingituse üle teisipäeval, 5. juunil kell 9 rektori kabinetis (TÜ peahoones).

Lisainfo: Saima Tiirmaa-Oras, rektori abi, tel 737 5602, saima.tiirmaa-oras@ut.ee; Malle Ermel, TÜ raamatukogu direktori kt, tel 737 5700, 5552 2452, malle.ermel@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja